Yeni devlet hastanesinin ışıkları da yandı

Yapımına devam eden Yatağan’ın yeni devlet hastanesinde inşaatının bitme noktasına geldiği görüldü. Elektrik tesisatının tamamlanmasıyla akşam saatlerinde ışıkları yakılan hastanenin, yılbaşından sonra hizmete girmesi hedefleniyor.

Yeni devlet hastanesinin ışıkları da yandı

Mevcut hastanenin ihtiyacı karşılaması nedeniyle ilçede yapımına başlanan yeni devlet hastanesinde sona gelindi. 5 kattan oluşan 24 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni devlet hastanesinin inşaatının bitme noktasına geldiği görüldü.

Tamamlandığında, tam donanımlı bir hastane olarak sadece Yatağan’a değil, çevre ilçelere de hizmet vermesi hedeflenen hastanenin elektrik tesisatının döşenmesinin ardından akşam saatlerinde dış aydınlatması yakıldı.

Özellikle Muğla-Aydın karayolundan geçen vatandaşların dikkatini çeken yeni hastane ile ilgili AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından da bir paylaşım yapıldı.

Akşam çekilen hastane fotoğraflarının yanında bir de hastanenin temel atma töreninden bu güne geçen süreçle ilgili fotoğrafların yayınladığı video, kısa süre içerisinde çok sayıda vatandaş tarafından beğenilerek paylaşıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, hastaneyle ilgili olarak, yüklenici firmanın aralıksız çalışmalarının sürdüğünü belirterek, kısa süre içerisinde inşaatın tamamlanacağını, tefrişatlarının tedarik edilmesiyle birlikte yılbaşından sonra hastanenin hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68