Yeni Hastane, hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü yolda!

Yatağan’ın ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesi ve yarım kalan projelerin tamamlanması için Ankara’ya giden Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Ankara dönüşü değerlendirmede bulundular.

Yeni Hastane, hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü yolda!
 Bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve Yatağan’ın ihtiyacı olan hizmetlere bir an önce kavuşması için Ankara’ya giden Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Ankara dönüşü değerlendirmede bulundular.

Muhabirimize açıklamalarda bulunan Çiçek ve Tekin, yılan hikayesine dönen Yatağan Devlet Hastanesi, ihtiyaçları karşılamayan hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü, geleceği belirsiz olan kömür sahasındaki zeytinlik, tamamlanması için çalışmaları süren Yatağan-Milas karayolu hakkında müjdeli haberler verdiler.

2018 yılı, Yatağan’a hizmet yılı olacak

Kaymakam Çiçek, muhabirimize yaptığı açıklamada, beraberlerinde AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile İçişleri Bakanı’nı ziyaret ettiklerini ve taleplerini ilettiklerini belirterek, “İlçemizde hükümet konağının bir ihtiyaç olduğunu, adliye ile birlikte 1978 yapımı bir hükümet konağımızın olduğunu ve kamu kurumlarımızın birçoğunun dışarıda olduğunu, kendisine belirttik. Kendisine hükümet konağı ile alakalı bilgileri sundum. Aynı zamanda emniyet hizmet binamızın da bilgilerini, görsellerini bakanımıza arz ettim. Kendileri de sıkıntıyı gördüler. Hem Bakanlık İdari Mali İşler Daire Başkanlığına hem de Emniyet Genel Müdürlüğüne 2018 yılı yatırım programına alınmasına dair talimatlarını ifade ettiler. İnşallah bir aksilik olmazsa biz de proje çalışmalarımızı yapacağız. Bize de düşen görevler var. İnşallah 2018 yılı yatırım programına bir aksilik olmazsa hem hükümet konağı binamız hem emniyet hizmet binamızı aldıracağız” diye konuştu.

Hastanenin ihalesi aralık ayında yapılacak!

Daha sonra Ulaştırma Bakan Yardımcısıyla görüştüklerini kaydeden Çiçek, şöyle konuştu:

“Yatağan-Milas karayolu ile alakalı kendilerinden bir an önce buranın bitirilmesi ile alakalı talimatlarını talep ettik. Takip edeceklerini ve bir an önce duble yolun kullanılabilir hale getirilmesi için söz aldık kendisinden. Daha sonra Sağlık Bakanımızı ziyaret ettik. Kendisinden hastanemizin bölgeye hizmet eden, sadece Yatağan değil, aynı zamanda Kavaklıdere, Bozdoğan, Çine hatta Milas’ın köylerinden yoğun bir akımın olduğunun, yılda 4 bin 500 ameliyatın gerçekleştiğini, 200 binin üzerinde poliklinik sayısına ulaşılan bir hastane olduğu fakat fiziki ve imkan yeterliliğinin olmadığı çok kötü fiziki koşullarının olduğunu, mutlaka yeni bir yatırım yapılması gerektiği yönünde talebimizi hep birlikte ifade ettik. Proje ihalesi tamamlanmış. Aralık ayı içinde yapım ihalesini yapılacağını sözünü kendilerinden aldık.”

EÜAŞ’ın zeytinleri Yatağan ekonomisine kazandırılacak

Ankara çıkarmasıyla ilgili olarak muhabirimize açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, şunları söyledi:
“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu ziyaret ettik. Orada Yatağan’daki hükümet konağının yetersiz gelmesinden dolayı kendisine hükümet konağının yeniden yapılması hususunda bir dosya sunduk. Emniyet binasının daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesislerinin yanındaki arazisine yapılmasını talep ettik. Hemen orada inşaat daire başkanına yönlendirdi bizi. Hemen çalışmalara başlandı. Emniyet binası noktasından da emniyet genel müdür yardımcısı onu aradı bizi oraya yönlendirdi onunla da görüştük. En kısa zamanda sanırım 2018 de bunlarla ilgili çalışmalar başlayacak. EÜAŞ’ın zeytinlikleri var. Onların da bir şekilde bakımının yapılarak ekonomiye kazandırılması noktasında Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü ile görüşmelerimiz oldu. Kendisi de bu konuda elinden geleni yapacağını, bölgeye bir katkı sağlanması noktasında araştırma yapacağını ve bize bilgi vereceğini söyledi. Sağlık Bakanımızla Yatağan hastanesini görüştük. Hastane çalışmalarının büyük bir oranda bittiğini memnuniyet ile gördük. Bakanımız ihalenin yapılacağını söyledi. Biz bu konuda ki İnşaat Yapı Daire Genel Müdürlüğü’nün yanında gittik ondanda aralık ayında hastanenin ihalesinin yapılacağı müjdesini aldık. Çok sevindik. 100 yataklı modern bir hastanemiz olacak.  Yeri orman deposunun yanında yer olacak.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER