Yeni Hastaneye Belediye’den Onay

Yatağan’a yapılması planlanan yeni devlet hastanesine getirilen yola cephe şartı İl Emniyet Müdürlüğü’nden temin edilen 10 bin m2’lik araziyle çözülürken, Yatağan Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirdiği Temmuz ayı toplantısında hastane imar planının ön izni de verildi. Planın ilgili kurumların onayının da alınmasının ardından tekrar Yatağan Belediyesi’nin onayına sunulacağı öğrenildi.

Yeni Hastaneye Belediye’den Onay
  

Yatağan Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısı dün saat 14:00’de Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra; Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi, Maden-İş Sendikası, Tes-İş Sendikası ve Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanları ile temsilcileri de davet edildi.

Toplantıda görüşülen gündem maddeleri arasında Yatağan’a yapılması planlanan yeni devlet hastanesi yerinin imar plan izni konusu da oylanırken, Belediye Meclis üyelerinin ortak kararıyla gerekli ön izin verildi ve imar planı için diğer ilgili kurumlardan da izin alınacağı belirtildi.

Bilindiği üzere; Yatağan’a yapılması planlanan yeni devlet hastanesi hakkında 2013 yılı başlarında  açıklamalarda bulunan Yatağan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu; “ilk etapta karayolları tarafından Yatağan- Aydın Karayolu’nun hastanenin olduğu bölümüne kavşak yapılacak. Ayrıca, Yatağan Garajı’nın yeni yerine taşınmasıyla beraber yeni hastanenin garaja olan uzaklığı da 2,5 kilometreden 1 kilometreye düşecek. Bu konuda ileri görüşlü olunmalı. Mevcut hastane önümüzdeki yıllarda miadını dolduracak. Bu konuda şimdiden önlem alınmalı, çağımızın koşularına uygun bir hastane Yatağan’a kazandırılmalı. Böylece en azından Yatağan’ın önümüzdeki 20-30 yılı garanti altına alınacaktır. İlk etapta Emniyet Genel Müdürlüğü’nden arazi takası için  onay gelmesini bekleyeceğiz. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kabul gören bu teklif, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da kabul görürse hemen mevzi imarının hazırlanması için Yatağan Belediyesi’ne başvuracağız. Belediye’nin de bu konuya elinden gelen desteği vereceğini belirttiğini vurgulamak istiyorum. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca mevzi imarı yapılırken bir yandan da bölgedeki alt yapı çalışmaları tamamlanacak.

Amacımız bu aşamaları önümüzdeki Mart Ayı’na kadar tamamlamak. Ardından proje Sağlık Bakanlığı’na gönderilecek. Nisan- Mayıs aylarına kadar projenin çiziminin tamamlandığını düşünürsek, ihalenin ardından Temmuz-Ağustos aylarına kadar temel atılması muhtemel” şeklinde konuşmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2013, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süreyya Karaçam
Süreyya Karaçam - 7 yıl Önce

benim merak ettiğim şey , aracı olmayan nasıl gidecek hastaneye ?

SIRADAKİ HABER