YENİ IÅžIK CAMİİ' HİZMETE GİRDİ

YENİ IÅžIK CAMİİ' HİZMETE GİRDİ

YENİ IÅžIK CAMİİ' HİZMETE GİRDİ

Yeni Işık Camii inşaatı, İlçemiz YEAÅž Sosyal Site yanında evvelsi yıl başla-mıştı. Yeni Işık Camii,nin birinci katı tamamlanarak Ramazan ayının 1. Gününde hizmet vermeye başladı.

Yeni Işık Camii tamamen tamamlandığında; YEAÅž, GELİ Sosyal Siteleri, Cumartesi Pazarı, Hacı Yakası mevkii ve Bahçelievler mevkii olmak üzere, 5.000 nüfusa hizmet vereceği söyleniyor. Yeni Işık Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği yetkilileri; “Yeni Işık Camii 3 bin metrekare arsa içerisine, 440 metrekare alana inşa ediliyor. Camii, 2 katı ve asma katıyla birlikte, toplam 906 metrekare inşaat alanına sahiptir. Caminin, çadırdan tuvaleti haricinde, 320 metrekare kütüphanesi de bulunmaktadır. Camii, Osmanlı Mimarisi'ne uygun olup, bir orta kubbe ve 6 adet yan kubbeleri bulunmaktadır. Camii tamamlandığında, İlçemizin en büyük camisi olacaktır. 7 Kubbeli caminin kaba inşaatının ardından 1. katı da tamamlanarak hizmet vermeye başladı.  Bugüne kadar YEAÅž çalışanları ve halkımızdan çok destek gördük, bundan sonra da halkımızın katkılarını bekliyoruz” dedi.

Bilindiği üzere, Yeni Işık Camii Yaptırma Derneği her yıl geleneksel aşure günü düzenlemenin yanı sıra, birçok sosyal etkinliğe de imza atıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68