Yeni İl Müftüsü İlk Toplantısına Katıldı

Muğla İl Müftülüğü’ne atanan Abdurrahman Koçak, Yatağan Müftülüğü’nün düzenlediği aylık değerlendirme toplantısına katılarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışma yapısı hakkında seminer verdi.

Yeni İl Müftüsü İlk Toplantısına Katıldı
 Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş’in Muğla Müftülüğü’nden alınmasının ardından, Tokat İl Müftüsü iken Muğla İl Müftülüğü’ne atanan ve 7 Nisan 2014 tarihinde görevine başlayan Abdurrahman Koçak, Yatağan’da din görevlilerinin katılımıyla düzenlenen aylık değerlendirme toplantısına katıldı.

Ramazan ayı hizmetleri ve yaz Kur’an kursları gündemiyle düzenlenen toplantıya, din görevlileriyle tanışma ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışma yapısı hakkında bilgiler vermek için gelen Koçak, toplantı öncesinde beraberinde Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz ile Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Yatağan İlçe Müftülüğü aylık değerlendirme toplantısı, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı, Merkez Camii Müezzini Süleyman Bayram’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Toplantının açılış konuşmasını ise İlçe Müftüsü Yılmaz yaptı. Yılmaz, yaptığı konuşmada, İl Müftüsü Koçak’a, Yatağan İlçe Müftülüğü ve hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Müftülüğün planlamalarından da bahseden Yılmaz, ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan mahallelerde cami yapımı, cami ve Kur’an kursu eğitimlerinin geliştirilmesi, bayanlara yönelik irşat ve faaliyetlerin artırılması ve sosyal etkinliklerin artırılması için yapılan çalışmaları anlattı.

Toplantının devamında ise, İl Müftüsü Koçak tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşu, tarihi gelişimi ve çalışma yapısı hakkında seminer verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68