Yeni Kaymakam Kökçü, görevine başladı

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in Trabzon’un Of ilçesine atanmasının ardından boşalan makama Onur Kökçü atandı. Kökçü, yeni görevine başladı.

Yeni Kaymakam Kökçü, görevine başladı

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in Of Kaymakamlığına atanmasının ardından boşalan makama, Konya’nın Karapınar ilçesinin Kaymakamı Onur Kökçü atandı.

Aslen Çanakkaleli olan Kökçü, Yatağan’daki görevine başladı.

Kökçü, Yatağan’da görev yapacak olduğundan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, kapısının herkese açık olduğunu söyledi.

Onur Kökçü kimdir?

Onur Kökçü, 1980 yılında Çanakkale'nin Yenice ilçesinde doğdu.  İlköğretim ve lise öğrenimini Balıkesir'in Edremit ilçesinde tamamladı. Ardından Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2003 yılında tamamladıktan sonra 2004 yılında Sayıştay Başkanlığı'nda Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. Başbakanlık Uzman Yardımcılığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Uzman Yardımcılığı yaptı.

2007 yılında Kaymakam Adayı oldu. Bu tarihten sonra sırayla; 2010-2012 yılları arasında Afyonkarahisar Kızılören Kaymakamlığı, 2012-2014 yılları arasında Konya Yalıhüyük Kaymakamlığı, 2014-2017 yılları arasında Adıyaman Vali Yardımcılığı, 2017-2019 yılları arasında Ağrı Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Karapınar Kaymakamı olarak atandı. Kökçü, son olarak Yatağan Kaymakamlığı görevine getirildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68