Yeni Mahalle Caminde Sabah Namazı Buluşması Gerçekleşti

Yatağan İlçe Müftülüğü ’nün düzenlediği kahvaltılı sabah namazı buluşması programı Merkez Yeni Mahalle Camide gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle Caminde Sabah Namazı Buluşması Gerçekleşti

İlçe merkezi ve mahallelerden gelen halkın yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşen programa, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Yatağan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, kurum amirleri, din görevlileri, üniversite öğrencileri, cami cemaati ve kadınlar katıldı.

Namaz öncesi Merkez Aşağı Camii İmam Hatibi Cemil Çamçı, Çakırlar Bucakbelen İmam Hatibi Talha Reçber ve Yeni Mahalle Camii Müezzin Kayyımı Olcay Kuzgun tarafından Yasin-i şerif ve kısa sureler okundu.

Sabah Namazını Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı kıldırdı. Namazın ardından Merkez Aşağı Camii Müezzin Kayyımı Süleyman Bayram Kur’an tilaveti yaptı ve ardından yine Süleyman Bayram tarafından yapılan tesbihata vatandaşlar coşkuyla eşlik etti.

tesbihat sonrası, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı namaza katılan cemaatle sohbet etti. Sohbetin başında Yatağan’ın kendi hayatında özel bir yerinin olduğunu, yıllarca burada vaizlik yaptıktan sonra ilk defa İlçe Müftülüğü ’ne buradan uğurlandığını ve Cenabı-ı Allah’ın lütfuyla ilk İl Müftülüğü ’nün de Muğla olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Sabah namazı buluşmasına katılım sağlayan cemaate ve bu programı tertip eden Yatağan Müftülüğü ‘ne teşekkür eden Çapçı, programları iki haftada bir ve cumartesi sabahları icra edeceklerini ve Muğla’nın çeşitli İlçe ve mahalle camilerinde gerçekleştireceklerini ifade etti. Daha sonra Resûlullah (s.a.s.)’in şu Hadis-i Şerifini aktardı.

Tevbe Suresi’nin 18. ayetin de adı geçen mescitleri imar eden Allah’ın kullarının özelliklerini örneklerle anlatan Çapçı, Rabbim Kitap ve Sünnet bilinci, şuuru ile hayat sürmeyi bizlere ve neslimize nasip eylesin duasıyla sohbetini bitirdi.

Sohbetin ardından Yatağan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi tarafından dua edildi.

Yeni Mahalle Camii İmam Hatibi Üzeyir Yıldırım ve cami cemaatimizin katkılarıyla geçekleştirilen Program ilahiler eşliğinde çorba, simit ve çay ikramıyla sona erdi.

İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, yapılan sabah namazı buluşması programıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Gerçekleştirdiğimiz bu programa teşriflerinden dolayı başta Muğla İl Müftümüz Sayın Yaşar Çapçı hocamız olmak üzere, cami cemaatimize, din görevlilerimize, maddi ve manevi katkıda bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Cami merkezli din hizmetlerimizi daha etkin ve daha kapsamlı hale getirmek, gençlere, öğrencilere, kadınlara ve çocuklara bu ulvi hizmeti ulaştırmak için İlçe Müftülüğü olarak programlar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda şuanda Kur’an tilaveti, Sabah Namazı, tesbihat, sohbet, dua ve ikramlar ile programımızı tamamladık. Bu tür programların amacı; günün en feyizli ve bereketli saatleri olan Sabah Namazı vaktini Kabe’nin şubelerinde mümin kardeşlerimizle ve gençlerimizle birlikte değerlendirmek ve bu bereketten istifade etmektir. Bu programlar birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, kardeşlik bağlarını güçlendiren ve ibadet şuurumuzu canlandıran programlardır. Bu gayeyle İlçe merkezindeki ve Mahallelerimizdeki camilerde cemaatimizle sohbet etmek ve beraber olmaya devam edeceğiz inşallah. Değerli Yatağan halkımızı ve özellikle gençlerimizi sabah namazı buluşmalarına davet ediyorum. Halkımızın ilgisi ve teveccühü için teşekkür ederim.” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68