Yeni Müftü Göreve Hızlı Başladı

Yatağan Müftüsü Hasan Hüseyin Ortanca’nın tayininin çıkmasının ardından yeni İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz göreve başladı. Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda din görevlileriyle bir araya gelen yeni Müftü Şahabettin Yılmaz ilçe halkına da seslendi.

Yeni Müftü Göreve Hızlı Başladı
 Yatağan’ın yeni Müftüsü Şahabettin Yılmaz 13 Mayıs tarihinde göreve başlamasının ardından Çarşamba günü Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nde din görevlileriyle bir araya geldi.

1963 yılında Balıkesir ili Kepsut ilçesi’nde dünyaya gelen ve İlkokulu Kepsut’ta, Ortaöğrenimini Balıkesir İmam-Hatip Lisesinde tamamlayan, 1998-2001 yılları arasında Diyarbakır ili Kocaköy ilçesinde, 2001-2005 yılları arasında Denizli/Baklan İlçesi’nde, 2005-2008 yılları arasında Balıkesir ili Balya ilçesinde görev yapan Şahabettin Yılmaz toplantı sırasında yaptığı konuşmayla Yatağan halkına da seslendi. Konuşmasında projeleri hakkında da bilgi veren Yılmaz; “24 Şubat 2013 tarihli kararname ile Yatağan ilçe Müftülüğü görevime atanarak,bu görevime 10 Nisan 2013 tarihinde başlamış bulunuyorum.

İlçe Müftüsü olarak bu görevi yürütürken 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat yasasında belirlenen ve 6002 sayılı Teşkilat yasamızdaki yeni değişikliklerle çıkarılan Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Kanunu çerçevesinde hizmetler verilecektir.

Birçok uygarlığa beşiklik yapmış ahiler diyarı  tarihi ilçemiz XIV.yüzyılda Ahiler tarafından kurulması nedeniyle Ahiköy olarak  anılan, Cumhuriyet döneminde Yatağan olarak isimlendirilen, tarihin her döneminde önemini hissettirmiş olup  HOŞGÖRÜ-BARIŞ-HUZUR kenti olmuştur.

Bizler, toplumumuza din hizmeti sunarken; bu özellikleri nedeniyle sevgi ve hoşgörü prensibinden hareketle, zorlaştırmayıp, kolaylaştıran, nefret ettirmeyip müjdeleyen bir anlayışla hizmet vermekteyiz. Cömertlik ve misafirperverliğin esas alındığı Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi EVRAN’ın  talebelerinden Ahi Ebubekir ve Ahi SİNAN’ın yaşadığı  bu bölgemizde AHİLİK prensiplerini hatırlamalıyız.Menteşe Bey İlyas Bey,Siyami Bey gibi tarihi şahsiyetlerin yaşadığı bu bölgede hizmet etmekten son derece mutlu olacağımı belirtirim.

Bu çalışmalarımızın Müftülüğümüz ve ilçemiz  için hayırlara vesile olmasını diler, bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyor, şahsım ve Müftülük personelim adına sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

Görev sürem boyunca, sizlere daha iyi hizmet verebilecek imkanları oluşturmayı, sorunlarınızın çözümünde her zaman yanınızda olmayı, Müftülük hizmetlerinin kalite ve süratini arttırmayı amaçlıyor, sizlerle sık sık bir araya gelmeyi planlıyorum. Bu görüşmeler vesilesiyle, sorunlarınızı dinleme, bunlara çözüm bulma konusunda yol gösterme ve Müftülük hizmetlerinden faydalanma gibi konularda sizleri bilgilendirme imkanı bulabileceğimize inanıyorum.

Diğer taraftan, Müftülüğümüzü, vatandaşlarımızı kendi evleri sıcaklığında ağırlayacağımız bir mekân haline getirmek en büyük hedeflerimizden biri olacaktır. Bu çerçevede kapımız vatandaşlarımıza her zaman açıktır.

İlçe müftülüğü olarak  Siz değerli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek ve Sizlerle daha etkin ve hızlı iletişim kurabilmek amacıyla hazırladığımız internet sayfalarımız her zaman hizmetinizdedir.

Vatandaşlarımızın kendi içindeki iletişim, dayanışma ve eşgüdümü güçlendirerek birlik ve beraberliğini pekiştirmesi ve bunu her vesileyle sergilemesi, vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunmasında  en etkin desteği sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyor, şahsım ve Başkonsolosluk personelim adına sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi ve mübarek 3 Aylar nedeniyle iyi dileklerini ileterek; “Tüm İslam aleminin mübarek Regaip Kandili’ni kutluyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER