Yeşilbağcılar Meydanı'nda İlk Düğün Yapıldı

Yeşilbağcılar Beldesi yeni yerleşim yerinde alt yapı çalışmalı aralıksız sürerken hazırlanan köy meydanında ilk düğün töreni geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Yeşilbağcılar Meydanı'nda İlk Düğün Yapıldı
 Beldenin taşınması sırasında gösterdiği büyük başarı ön plana çıkan Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili; “Yeni yerleşim yerinde, parke taşı döşeme, kanalizasyon ve drenaj gibi altyapı çalışmaları hızla yapılıyor. Karayolları tarafından da ana yol üzeri asfaltlandı. Halkımızı kışın çamurda yürütmeyeceğiz. Özellikle yolları yağmurlar yağmadan bitirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz.

Yeni yerleşim yerimizde yeteri kadar park, bahçe ve yeşil alan ayırdık. Meydan düzenlemesi ve Atatürk anıtı yapımından sonra şimdi de altyapı çalışmalarına başladık. Bu kapsamda 16 bin metrekare alana kilitli parke taşı ihaleyi alan firma tarafından hızla döşeniyor. Ayrıca 1200 metre de kanalizasyon ve atık su tahliye boruları döşüyoruz. İleride yolları tekrar kazmamak için kanalizasyon borularını şimdiden döşüyoruz.  Yeni köy meydanın da ilk düğün töreni yapıldı” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2012, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96