Yeşilbağcılar'da Araç Muayenesi

Araç muayene işlemlerini 20 yıl boyunca kiralayan ve 81 ilde 262 noktada hizmet veren Tüvturk muayene işlemlerini belde bazına taşımasının ardından, bugün Yatağan'a bağlı Yeşilbağcılar Beldesi'nde hizmet verecek, araç muayenelerini yaptırmak isteyen otomobil, traktör ve motosiklet sahipleri hizmetten yararlanabilecek.

Yeşilbağcılar'da Araç Muayenesi
 Araç muayene işlemlerinin özelleşmesinin ardından 20 yıl boyunca araç muayene işlemlerini üstlenen Tüvturk 81 ilde 193'ü sabit, 73'ü gezici olmak üzere toplam 262 noktada işlem yapmaya devam ederken, gezici araçların bugün ilçemize bağlı Yeşilbağcılar Beldesi'nde hizmet vereceği öğrenildi.

Bilindiği üzere Tüvturk, traktör ve motorlu bisikletler için zaman zaman buna benzer çalışmalar yapıyor. Yetkililer tarafından konu hakkında yapılan açıklamada; “Tüvtürk Mobil (Gezici) araç muayene istasyonu bugün Yeşilbağcılar Beldesi Belediye meydanında hizmet verecektir. Traktör, otomobil ve motorlu bisikletlerin muayene ve kontrol işlemleri yapılacaktır” denilirken, kontrole gelecek araçların Ödenmemiş Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik cezalarının bulunmaması, Vergi dairesine kayıtlı olması, Zorunlu Trafik Sigortalarının yapılmış olması isteniyor ve araç sürücülerinin ruhsatlarını yanında bulundurmalarının gerekliliğine vurgu yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER