Yeşilbağcılar’da aşure etkinliği

Muharrem ayı nedeniyle Yatağan Belediyesi ve Yeşilbağcılar Mahallesi Muhtarlığı tarafından ‘Yeşilbağcılar Aşure Buluşması’ etkinliği düzenlendi.

Yeşilbağcılar’da aşure etkinliği
 Yeşilbağcılar Mahallesi’nde Muharrem ayı olması nedeni ile 9 Kasım Pazar günü aşure günü düzenlendi. Yeşilbağcılar Mahallesi Muhtarlığı ve Yatağan Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe mahalle halkının  yanı sıra, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile çevre mahallelerin muhtarları ve davetliler katıldılar. Yeşilbağcılar Aşure Buluşması’nda Yatağan Termik Santrali Camii İmam Hatibi Erdem Teke tarafından dua ve Kur’an-ı Kerim okundu. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ve Yeşilbağcılar Mahalle Muhtarı Mefhar Tüzün hazırlanan aşureleri konuklara dağıttılar. Aşure etkinliğinin düzenlenmesinde öncülük eden Yeşilbağcılar Mahallesi Muhtarı Mefhar Tüzün’eden Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Aşure buluşması ile Mahallemizde yaşayan fakat kömür nedeni ile yerlerinden edilerek başka yerlerde yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızı bir araya getirmeyi hedefledik. Katılım gösteriyor ki bu amacımıza da ulaştık. Etkinliğimize katılan vatandaşlarımız hısım akrabaları ile hasret giderdiler. Çok anlamı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Katılan bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı etkinliği gelecek yıllarda da sürdürmek istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
sert sözler
sert sözler - 7 yıl Önce

ya başkan helal olsun:)))) 15 yıldır en iyi başardığınız iş aşure dağıtmak. bak hep eleştiriyorum belediye alt katındaki aydem in önündeki yol bak burnunuzun dibi orası bile köstebek yuvası..ne oldu yoksa bu yoladamı büyükşehirdemi bakıyor... sizede ne güzel bahane çıktı birşey oldumu bunu büyük şehir bakıyor deyip kurtuluyosunuz...size sorarım 15 yıldırda bunlara büyük şehirmi bakıyordu...

ahmet dedeoğlu
ahmet dedeoğlu - 7 yıl Önce

bu aşureyi kim icat etmiş. hazreti hüseyin ve kerbela hadisesini biliyoruz da. yatağan belediyesinin bu aşure işini çok iyi organize ediyor. da merak ettik.

SIRADAKİ HABER

banner68