Yeşilbağcılarlılardan Ortak Hareket Kararı

Yatağan merkezde ikamet eden Yeşilbağcılarlılar Perşembe akşamı saat 22:00’de Ahmet Necati Özdemir Parkı’nda bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda Yatağan merkezde ikamet eden yaklaşık 500 Yeşilbağcılarlı aile bulunduğu belirtildi ve beldeliler arasında ortak hareket etme kararı alındı.

Yeşilbağcılarlılardan Ortak Hareket Kararı
 Yatağan merkezde ikamet eden Yeşilbağcılarlılar geçtiğimiz Perşembe akşamı Ahmet Necati Özdemir Parkı’nda bir araya geldi.

Yaklaşık 40 beldelinin katıldığı toplantının, 13 Ağustos 2013 tarihinde yapılması planlanan Yeşilbağcılarlılar toplantısı öncesi istişare amacıyla gerçekleştirildiği belirtilirken, ‘toplantıda ortak hareket etme’ kararının alınması dikkat çekti.

Toplantı hakkında bilgi veren beldelilerden Yılmaz Karamersin; “Bilindiği üzere beldemiz TKİ’nin kömür sahaları içinde kaldığı gerekçesiyle istimlak edildi. İstimlak sürecinin tamamlanmasının ardından, pek çok belde sakini TOKİ ve Dağdibi gibi yeni yerleşim birimlerine yerleşirken, pek çoğu da Yatağan’a taşındı. Bu süreçte çok sayıda Yeşilbağcılarlıların Yatağan merkeze taşındığını belirtmek istiyorum. Bunun yanı sıra istimlak süreci öncesi pek çok beldelinin de Yatağan’a yerleştiği bilinen bir gerçek. Çocukluğundan beri Yatağan merkezde yaşayan bir beldeli olarak şahsen yaptığım araştırmaya göre şu an için Yatağan merkezde ikamet eden yaklaşık 500 Yeşilbağcılarlı aile var.

Bu çok büyük bir rakam.

Yeşilbağcılarlılar olarak Yatağan’da yeni bir oluşum içine girmeyi planlıyoruz. Amacımız bütün beldeliler olarak tek yürek olmak ve birbirimizden kopmamak” ifadelerini kullandı.

Ayrıca toplantı sırasında verilen bilgilerde; “Söz konusu oluşum kesinlikle yanlış anlaşılmamalı. Hiçbir şekilde siyasi amaç gütmeden, sadece Yeşilbağcılarlı olduğu için hemşehrilerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Aramızda bütün siyasi partilerden kişiler var. Öyle ki AK Parti, CHP ve MHP gibi siyasi partilerin yerel yönetimlerinde yer almış ve almaya da devam eden kişilerin bugün aramıza katılması bunu en iyi şekilde gösteriyor. Asıl toplantımız 13 Ağustos Salı günü saat 21:30’da yapılacak. Bugün gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısında bir araya gelen 40 kişilik sayının 13 Ağustos tarihinde katlanarak artacağına inanıyoruz” ifadelerinin kullanılması dikkat çekti ve Büyülşehir Yasası ile Yeşilbağcılar’ın Yatağan’a bağlı bir mahalle haline geleceğine de vurgu yapılarak; “Tahminimize göre Yatağan merkez ve Yeşilbağcılar’da ikamet eden yaklaşık 3000 seçmene sahibiz. Bu rakam Yatağan’ın sosyal kapasitesi düşünüldüğünde oldukça yüksek. Bu süreçte sesimizi en iyi şekilde duyurabilmek için bir araya geleceğiz” denildi.

Bunun yanı sıra toplantının ana konularını 13 Ağustos tarihinde yapılması planlanan 1. Yeşilbağcılarlılar toplantısının ve GELİ’ye yapılması planlanan işçi alımlarının oluşturması da dikkat çekti.

GELİ’ye istimlak mağduru sıfatıyla yapılan işçi alımlarına değinilen toplantıda; “Çok sayıda kişi çakma istimlak mağduru olarak iş sahibi oldu ancak, gerçek istimlak mağdurları dışarıda kaldı. Yeşilbağcılarlılar olarak bu haksızlığın önüne geçilmesi ve gerçek mağdurların iş sahibi olması için mücadele vereceğiz” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
:)
:) - 7 yıl Önce

çakma istimlak mağdurlarına bu isimlak edilecek arazileri babam mı sattı, sizler satmadınız mı. bu satışa aracılık eden çakma emlakçılarda aynı karede bakıyorum da.

:)
:) - 7 yıl Önce

doğru konuştun

SIRADAKİ HABER