Yılan Hikayesine Dönen Girme Barajı'nda Mutlu Son

Yatağan'a yapımı için yıllardır mücadele verilen Girme-Ilıca Barajı'nın yapım ihalesi Salı günü Aydın Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nde yapıldı. 2 ay içinde ilgili şirkete iş tesliminin yapılması planlanan proje tamamlandığında Yatağan tarımının rahat bir nefes alması bekleniyor.

Yılan Hikayesine Dönen Girme Barajı'nda Mutlu Son
 İhale aşamasına getirilmesi yılan hikayesine dönen Girme-Ilıca Barajı'nda mutlu sona yaklaşıldı.

Bilindiği üzere, yıllardır devam eden girişimler sonunda Girme-Ilıca Barajı için ilk somut adım 8 Ocak 2013 tarihinde Barajlar ve Hesler Aydın Bölge Müdürlüğü'nde atılmış, bu tarihte yapılan ön ihale sonunda istekli firmaların yeterliliklerinin kontrol edilmesi için asıl ihale öncesi 40 günlük hazırlık süreci öngörülmüştü ve ardından söz konusu ihalenin 22 Mart 2013 tarihinde yapılacağı açıklanmıştı. 

22 Mart tarihinde yapılması planlanan ihalenin 30 Nisan 2013 tarihine ertelendiğinin de duyurulmasının ardından, Salı günü Girme-Ilıca Barajı için en önemli adımlardan biri olan yapım işi ihalesi yapıldı.

Aydın Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nde saat 14:00'de yapılan ihalede yeterlilik derecesi kontrol edilen firmaların tekliflerinin incelendiği belirtilirken, ihalenin olumlu sonuçlandığı ve 2 aylık itiraz süresinin ardından iş tesliminin yapılacağı öğrenildi.

Söz konusu barajın ihale aşamasına getirilmesi için verdiği mücadeleyle dikkat çeken Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday; “Girme-Ilıca Barajı'nın yapımı için 1995 yılından bu yana verdiğimiz planlı bir mücadele mevcut. Geride kalan yıllarda çevre il ve ilçelere önemli yatırımlar yapıldı ancak bir türlü Girme-Ilıca Barajı'nın yapımını programa aldırmayı başaramadık. Yinede yılmadan gereken herkesle diyalog içinde olmaya devam ettik, temaslarımızı sürdürdük. Bu konuda iktidar partisinin yerel yöneticileriyle temas halinde olduğumuz gibi talebimizi her platformda devam ettirdik. Sonuç olarak Girme-Ilıca Barajı'nın ön ihalesi 8 Ocak 2013 tarihinde yapıldı ve gerekli incelemelerin ardından asıl ihalenin yapılacağı belirtildi. Aradan geçen zaman sonunda Salı günü mutlu sona ulaştık. Devlet Su İşleri Aydın Bölge Müdürlüğü'nde saat 14:00'de yapılan ihalenin olumlu sonuçlandığını öğrendik. Yatağan için çok önemli olan bu gelişmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuşurken, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz; “Girme-Ilıca Barajı'nın yapımı için gerek bizim gerek Muğla milletvekillerimizin önemli girişimleri oldu. Yatağan'ın bu gibi önemli yatırımlarla buluşturulması mutluluk verici. Allah nasip ederse yaz aylarında iş makineleri çalışmalara başlayacak ve çok önemli bir projenin temelleri atılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 20:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ersin tutumlu
ersin tutumlu - 6 yıl Önce

mugla ve yatagan halkina hayirli urlu olsun.ak partidende allah razi olsun.

SIRADAKİ HABER