Yılbaşı magandaları ağaç fidanlarını kesti

Yılbaşı gecesi üç kişi, Yatağan Belediyesi tarafından yapım çalışmaları süren Cumhuriyet Caddesi’ne dikilen ağaç fidanlarını kesti. Belediye Başkanı Işık, ağaçları kesenler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Yılbaşı magandaları ağaç fidanlarını kesti

Edinilen bilgiye göre, 1 Ocak sabahı Yatağan Belediyesi tarafından yapımı süren Cumhuriyet Caddesi’nden geçenler, cadde boyunca dikilen ağaçlardan 11’inin kesildiğini fark etti ve durumu belediye yetkililerine iletti.

Bunun üzerine harekete geçen belediye yetkilileri, bölgede yaptıkları incelemede ağaçların yanı sıra yeni yerleştirilen aydınlatma direklerinin de zarar gördüğünü tespit ederek durumu polise bildirdi.

Yatağan Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmada, çevredeki güvenlik kameraları incelemeye alındı ve yılbaşı gecesi magandalarını yakalamak için çalışmalara başladı.

Kesilen ağaçları ve zarar verilen aydınlatma direklerini inceleyen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, duruma sert tepki gösterdi.

Işık, Yatağan Belediyesi olarak yeşile ve ağaca çok önem verdiklerini ve ilçeyi yeşillendirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, “Ne yazık ki yılbaşı gecesi kendini bilmez üç kişi, ilçemize kazandırdığımız yeni caddeye dikilen ağaçları ve çevresindeki aydınlatma direklerine zarar vermiş. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Çevredeki güvenlik kameraları inceleniyor. Umarım en kısa sürede yakalanarak hak ettikleri cezaları alırlar. Doğaya ve ağaca zarar veren insan olmaz. Biz de en kısa sürede kesilen ağaçların yerine yenisini dikeceğiz” dedi.  

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER