“Yılda 5 Milyon Yavru Satışı Yapılıyor”

“Yılda 5 Milyon Yavru Satışı Yapılıyor”

“Yılda 5 Milyon Yavru Satışı Yapılıyor”

İlçemiz Dipsiz Mevkii'nde faaliyet gösteren alabalık çiftliği geçtiğimiz aylarda el değiştirmişti. Tesislerin yeni işletmecisi olan Pak Ekin Su Ürünleri Firması, Dipsiz Restaurant için yoğun bir çalışma içerisinde.

Daha önce alabalık ve yılan balığı üretimi üzerine kurulan, sonrasında ilaveten piknik alanlarının da açılmasıyla büyük bir tesis haline gelen Dipsiz Mevkii'ndeki çiftlik, geçtiğimiz aylarda Pak Ekin Su Ürünleri'ne devredilmişti. Tesislerin yeni sahipleri olan Mehmet Paksoy ve Åžakir Ömer Ekinci, balık üretim çiftliklerinde, bundan sonra yılan balığı üretimini kaldırarak onun yerine daha fazla alabalık üretmeyi hedefliyor.

Pak-Ekin Su Ürünleri ve Dipsiz Restaurant sahiplerinden Åžakir Ömer Ekinci, yaptığı açıklamada; “tesisleri Mart ayında devraldık ve devir işleminden sonra hemen çalışmalara başladık. Mevcut olan havuzların tadilatı ve temizliklerinin yanı sıra diğer eksiklikleri giderdik. Åžuanda balık çiftliğimiz ve restaurantımız açık. İsteyen tesislerimize gelerek istediği kadar alabalık alıp gidebiliyor, isteyen aldıkları alabalıkları yine tesislerimiz içerisinde bulunan piknik alanında yiyebiliyor, isteyen de restaurant bölümümüze gelerek eşsiz sosumuzla afiyetle alabalığımızın tadına bakabiliyor.

Åžuan için 40 havuzumuz var ve kısa zaman içerisinde bu rakamı iki katına çıkaracağız. Mevcut havuzlarımızda yıl içerisinde 5 milyon yavru alabalık elde ederek satışını gerçekleştiriyoruz. Bu rakamı da yukarılara çekmeyi hedefliyoruz. Ürünlerimizi Yatağan ve Muğla çevresindeki merkezlerde perakende olarak satışa sunuyoruz. Bunun yanı sıra toptan da satış gerçekleştirebiliyoruz.

Alabalık ürettiğimiz havuzlarda kullandığımız suların tamamı son derece temiz olan kaynak suyudur. Tesislerimiz kesinlikle çevreye zarar vermemektedir.

Ayrıca tesisimiz içerisine çeşitli sosyal etkinliklerin düzenlenebilmesi için çeşitli düzenlemeler yapacağız. Konuklarımızın, tesislerimizde sıkılmadan gün boyu vakit geçirebilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca tesis içerisindeki restaurantımızda alkol kullanmayan aileleri düşünerek alkollü ürün satışı gerçekleştirmiyoruz. Haftanın her günü açık olan tesislerimize tüm konuklarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90