Yılın EN'leri Ödüllerini Aldı

Hamle Gazetesi tarafından Yılın EN'leri töreninin 8'ncisinde Yatağan ve Kavaklıdere'den iki isimde yılın enleri arasında ödüle layık görüldü. Yatağan Bencik Beldesinden Dr. Ejder Sözen tarafından yetiştirilen ve bir çok başarıya imza atan Muğlaspor Yıldızlar Okçuluk Takımı Yılın Spor Adamı ve Kuruluşu dalında, Kavaklıdere Çamlıyurt Muhtarı Ahmet Çetiner ise Yılın Muhtarı dalında Yılın En'leri arasındaki yerlerini aldı.

Yılın EN'leri Ödüllerini Aldı
 Vali Mustafa Hakan Güvençer, yılın en iyilerini kutlarken “Enleri seçebilmek fark edebilmek önemli olduğu kadar en olmak ta önemlidir. Ama bu en olmak insana gurur verdiği kadar da sorumluluk yükler. Dilerim bu yılın enleri olarak seçilen bu arkadaşlarımızın ardındaki halk takdir ve rızası hakkın takdir ve rızasına dönüşsün.” dedi.
Hamle'nin 37'nci yaş günü ve geleneksel Yılın EN'leri ödül töreninin 8'ncisi Akyaka Hamle Hotel'de gerçekleşti. 11 dalda 33 kişi ve kurumun ödüllerini aldığı törene Vali Güvençer'in kutlama konuşmasının yanında “hoş bulduk” konuşması damga vurdu.
Vali Güvençer, törenin son ödülünü Hamle'nin onur konuğu Star TV Sabah Kuşağı Haber Spikeri Seda Akgül'e verirken, Bingöllülerden büyük bir acıyla ve acıya merhem olacak bir teselli arayışı ile ayrılıp Muğla'ya geldiğini belirtirken, “Bir hoşluk arayışıyla Muğla'ya geldim. Çok güzel bir coğrafyada çok güzel insanlarla karşılaştım. Muğla'ya geldiğimden bugüne geçen 11 gün içerisinde değişik vesileler çok hoş ortamlarda bulundum dolayısıyla hoş buldum dilerim bu hoşluk artarak devam edecek.” dedi.  “Muğla'nın Parlayan Yıldızı iddialı bir sözcük, ama kanaatimce gökyüzünde olmayan, tek başına olan yıldız hilalin kucağındaki yıldızdır. Yıldız ve yıldızlar ancak kendilerini görebilen, fark edebilen onları görünce mutluluk duyabilen insanlar varsa güzeldir. Anlaşılan Hamle Gazetesi 8 yıldır sürdürdüğü bu gelenekle yanına yeni yıldızlar alıp bir Samanyolu galaksisi oluşturuyor. Ben bu duygularla ödül alan arkadaşlarımızı kutlarken Hamle Gazetemizi de bu geleneğin yürütücüsü olarak kutluyorum. Birde şunu ifade etmek istiyorum, aydınlık karanlığa, iyi güzele muhtaçtır, ama karanlık olmadan da aydınlık, kötü olmadan da iyi olabilir. Bu bir felsefi tartışma gerektirse de ancak en iyi olmak mutlak surette iyilerin içinde olmayı gerektirir. Belki en iyiler bugün anonsla sahneye davet edildiler plaketlerini aldırlar, alkışlarını aldılar ama iyiler en azından iyilerin seçkin temsilcileri kürsünün sahnenin tam karşısındaydı. Ödül alan arkadaşlarımız kadar onlara ödül veren, onların ödül almasını sağlayan iyileri de ben saygıyla selamlıyorum.”
YÜKSEK KATILIM
2012 yılı Yılın EN'leri törenine her zamanki gibi yüksek bir katılım oldu.Vali Mustafa Hakan Güvençer ile  Milletvekilleri Ali Boğa, Prof. Dr. Yüksel Özden, Prof. Dr. Nurettin Demir, 18. Dönem Milletvekilleri Şükrü Zeybek, Musa Gökbel, Dr. Ali Arslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Alay Komutanı Kıdemli Albay Fevzi Kurşun, yerel yöneticiler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş dünyasının ve turizm sektörünün temsilcileri, kurum ve kuruluşların yöneticileri, seçkin davetli topluluğu katıldı.
 “ÖDÜLLENDİRMEDE, İLTİFATTA KETUMUZ”
Hamle A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu'da yaptığı konuşmada “Ödül alacak arkadaşlarımızın kimler ve sıralamalarının neler olduğu konusunda hiç müdahalemiz yok, tamamen okuyucu tercihi. Her yıl okuyucu tercihini incelediğimizde de ben ayrı bir mutluluk yaşıyorum.” diyerek şunları söyledi:
“Gerçekten ilimizin mozaiğini, ilimizin alanını tam, doğru şekilde temsil eden isimler ve sıralamalar çıkıyor. Bizler ödüllendirmede iltifatlı konuşmada biraz ketum bir toplumuz. Onun için Hamle'nin başlattığı bu yol gelişsin, genişlesin diyorum. Birbirimizle güzel şeyler konuşalım, birbirimizin başarılarıyla gurur duyalım. Bu tip törenler yaygınlaşsın ve çoğalsın diyorum.”
YILIN EN'LERİ
Yılın Kamu Kuruluşu dalında; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İşve Çalışma İl Müdürlüğü,  SGK İl Müdürlüğü”, Yılın Siyasetçisi dalında; “İbrahim Şimşek (CHP İl Genel Meclis Üyesi), Coşkun Tutal (MHP İl Genel Meclis Üyesi), Osman Otgöz (AK Parti İl Genel Meclis Üyesi)”, Yılın Belediye Başkanı dalında; “Nadi Şenkal (Ula Belediye Başkanı), İdris İspirli (Beldibi Belediye Başkanı), Hasan Karaçelik (Ortaca Belediye Başkanı)”, Yılın İşadamı dalında; “Mustafa Ercan (Ermaş Mermercilik AŞ), Fatih Çerçi (Çerçiler İnşaat Ltd. Şti.), Erdinç Gürsoy (Gürsoy Turizm Ltd. Şti.)”, Yılın Turizmcisi dalında; “Doğan Tugay (Marmaris Liman İşletmeleri AŞ), Netsel Marina AŞ, Hamdi Güvenç (Dalaman ATM)”, Yılın Sosyal Kuruluşu dalında; “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Muğla Yörük Obaları Derneği, Gökkuşağı Kadın ve Aile Derneği”, Yılın Meslek İnsanı dalında; “Op. Dr. Naki Bulut, Kayber Avcı, Prof. Dr. Erdoğan Gavcar”, Yılın Sivil Toplum Örgütü dalında; “Öz Orman İş Sendikası, Muğla Ziraat Odası, Muğla Müzisyenler Derneği”, Yılın Spor Adamı ve Kuruluşu dalında; “Muğla Ormanspor Kulübü, Muğlaspor Yıldızlar Okçuluk Takımı, Hasan Berk Kılıç (Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonu)”, Yılın Hayırseveri dalında; “Ayser Eren, Muğla Sıtkı Koçman Vakfı, Marmaris Yalı Lions Kulübü”, Yılın Muhtarı dalında; “Süleyman Bozüyük (Muslihittin Mah.), Ahmet Çetiner (Kavaklıdere Çamlıyurt Mah. Muhtarı), Mehmet Uzun (Ula Arıcılar Köyü Muhtarı)”.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER