Yine Kıbrıs, Yine Zirve

27-28 Nisan tarihleri arasında Milas'ta Özel Özge Okulları tarafından düzenlenen satranç turnuvasına 40 sporcuyla katılan Kıbrıs İlkokulu elde ettiği başarılarla adından söz ettirdi.

Yine Kıbrıs, Yine Zirve
 Milas Özel Özge Okulu'nun 27-28 Nisan tarihleri arasında düzenlediği satranç turnuvasına 40 sporcuyla katılan Yatağan  Kıbrıs İlkokulu elde ettiği derecelerle Yatağan'ın adını Milas'ta da duyurdu.

Turnuvaya, 40 sporcunun yanı sıra kalabalık bir veli topluluğuyla katılan Kıbrıs İlkokulu Yatağan'a çok sayıda kupa ve madalyayla döndü.

Turnuvada, A. Erdem Tepedüzü 2. olarak kupayla ödüllendirilirken, Melihcan Aldemir ise kategorisinde 1. olarak zirveye adını yazdırdı.

Ayrıca turnuvada; Ayşe Gurur Çamur, Sıla Demirbaş, Görkem Kaçıkan isimli öğrenciler de son maçlarını kaybederek kupayı  kaçırdılar ancak, kazandıkları madalyalar ile ilçeye dönme başarısını gösterdiler.

Bunun yanı sıra; toplam 80 sporcunun katıldığı turnuvada Orhan İri, A. Görkem Tepedüzü, Ezgi Doğan, Nail Utku Oral, Yiğit Hızlan, Yasin Uyar isimli öğrenciler ilk ona adını yazdırarak madalya kazandılar.

Ayrıca turnuvada Kıbrıs İlkokulu'nda eğitim gören 17 birinci sınıf öğrencisi Köyceğiz turnuvasının ardından ikinci kere bir turnuvada rakiplerine karşı ter döktü ve katılımlarından dolayı hepsine madalya verildi.

Benzer turnuvaların minik öğrencilerin tecrübe kazanması açısından önemine vurgu yapan Kıbrıs İlkokulu Satranç Antrenörü İsmail Karaoğlan; “Kıbrıs İlkokulu olarak satranç konusunda yakaladığımız başarılı çizgiyi artırarak devam ettirmeye çalışıyoruz. Birinci sınıf öğrencilerimiz de ikinci turnuva heyecanını yaşadı. Bu gibi turnuvalar onların gelişimi ve tecrübe kazanması için çok önemli” dedi ve; “Yatağan'ı ve okulumuzu bu gibi etkinliklerde temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve Milas'ta düzenlenen turnuvalarda da üzerimize düşeni yaparak ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. Bizlere gereken desteği veren Okul Müdürümüz Sabire Selma Bilgitekin ve Müdür Yardımcısı Erol Demirtaş'ın yanı sıra emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının bu gibi etkinliklerde her zaman başarılı bir şekilde yer alabilmek olduğunu dile getiren Okul Müdürü Sabire Selma Bilgitekin ise; “Santranç sporunda elde ettiğimiz başarılar nedeniyle mutluyuz. Hiçbir turnuvayı kaçırmadan ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek istiyoruz. Satranç sayesinde öğrencilerimizin gezerek, görerek öğrenmesine de katkı sağlanıyor” şeklinde konuşurken, İlçe  Satranç Temsilcisi Kutlu Can; “öğrencilerimizin elde ettiği başarı nedeniyle mutluyuz. Kıbrıs İlkokulu'nun bu konuda yakaladığı başarıyı, ivme kaybetmeden devam ettirmesini diliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2013, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER