Yol Çalışmasında Su Kaynağı Buldular

Yol Çalışmasında Su Kaynağı Buldular

Yol Çalışmasında Su Kaynağı Buldular

Yatağan Kavaklıdere yol genişletme çalışmalarını sürdüren ENSA Hafriyat şirketi çalışma sırasında bulduğu su kaynağı ile bol bol su ihtiyacını karşılıyor. Suyun ilerde Kavak Köyü'ne şebeke suyu olarak verilmesi muhtemel görülüyor.

Yatağan - Kavaklıdere yolu üzerinde  “Dağderesi” Mevkii,nde buldukları su kaynağını gösteren ENSA Hafriyat şirketi yetkilisi Hasan Çakır; “Yol çalışmalarımız sırasında çok su ihtiyacımız oluyor. Bu sıkıntımızı gidermek için çok az su çıkan bir eski pınarın gözünü iş makinesiyle kazınca çıkan su karşısında gözlerimize inanamadık. Halk arasında 4'lük su diye tabir edilen su kaynağı bulduk.  Artık bol bol işimizi görüyoruz. İlerde burası hangi köye ait ise orası değerlendirir. Zaten Köy Hizmetleri yetkilileri gelip numune aldılar” dedi.

MUHTAR KIRIKOÄžLU; “SU ÇOK İÅžİMİZE YARAYACAK”

Yatağan-Kavaklıdere yolu üzerinde bulunan Kavak Köyü,nün Muhtarı Mehmet Kırıkoğlu; “Bulunan 4,lük su köyümüz hudutları içersinde bulunmaktadır. Su çok işimize yarayacak, çünkü gerek köy merkezi gerekse 40 haneli Tilkiler Mahallesi su yönünden çok sıkıntı çekiyor. Gerekli müracaatlarımızı yaptık, suyun tahlilleri içilir çıkması durumunda köyümüz merkez ve mahallelerinde su sorunu ortadan kalkacak. Çünkü bu mevsimde çıkan su kolay kolay kesilmez” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68