Yol kenarındaki çöpleri topladılar

Yatağan ilçesinde, ara tatile giren öğrenciler, Yatağan-Çine karayolu kenarlarına atılan çöpleri topladı. 50 büyük boy çöp torbasını dolduran öğrencilere, çevreyi temiz tutma bilinci aşılandı.

Yol kenarındaki çöpleri topladılar

Yatağan ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nun koordinesinde düzenlenen '”Doğanın Nefes Almasına İzin Verin” etkinliği kapsamında, Yatağan-Çine karayolunun 2 kilometrelik kısmında çöp toplama programı düzenlendi. Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu Müdürü Eray Özbek, öğretmenler, idareciler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ilk kez uygulamaya koyduğu Ara Tatil Etkinlikleri kapsamında Yatağan’da bir dizi etkinlik düzenlendi.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, etkinlikler hakkında yaptığı açıklamada, “Tüm vatandaşlarımızın aslında buradaki küçük çocuklardan öğrenecekleri çok şey var. Doğaya ve çevreye tıpkı bir başka insana saygı duyduğumuz gibi saygı duymak zorundayız. Aksi takdirde doğa bir gün mutlaka insanoğluna yetemez hale gelecektir. Bugün burada bu bilinci oluşturmak üzere toplandık umarım gelecekte daha bilinçli nesiller olarak doğaya daha çok saygı duyarız” dedi.

Etkinliğe katılan herkes doğanın her zaman temiz kalması ve atıkların çevreye atılmaması konusunda farkındalık oluşturularak arkalarında atıktan tamamen temizlenmiş bir çevre bıraktılar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68