Yolu yapanlar, kullananların derdini dinledi

Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Baki Çoban ile birlikte Muğla’daki karayollarında incelemelerde bulunan AK Parti Muğla Milletvekili Boğa, “Yolları kullananlarla, yapanları karşı karşıya getirdik” dedi.

Yolu yapanlar, kullananların derdini dinledi
 AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Baki Çoban ve karayollarından bir heyet, Muğla’daki karayollarında incelemelerde bulundu. AK Parti Milletvekili Boğa’nın daveti üzerine Yatağan’a gelen karayolları ekipleri, halkın şikayetlerini Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin’den dinledi.

Boğa, Bodrum da dahil olmak üzere Dalaman’dan Aydın il sınırına kadar karayollarının sorumluluğundaki tüm yollarda incelemelerde bulunduklarını ifade ederek, yolu yapanlarla, kullananları karşı karşıya getirdiklerini ifade etti.

Tek şerit iken çift şerit yol haline getirilen yollarda bir kısım insanların hizmetten memnun kalmadığını kaydeden Boğa, “Bazıları, kavşağın uzakta olduğunu söylerken, bazıları ise dönmemeleri gereken yerden dönerek kazalara sebebiyet verdiler. O bakımdan, ilgili arkadaşları davet ettim. Bu yolları kullananlarla, yapanları karşı karşıya getirdik” şeklinde konuştu.

İncelemeler neticesinde bir rapor hazırlanacağını belirten Boğa, raporun Karayolları Genel Müdürlüğü’ne sunulacağını vurgulayarak, “Vatandaşların talepleri var, bazıları haklı, bazıları ise haksız. Haksız taleplerinde, bu durumun nedenini açıklıyoruz. Olabileceklerinde ise notumuzu alıyoruz ve inceleme başlatıyoruz” dedi.

Yapımı için ön hazırlıkları yapılmasına rağmen yapım çalışmasına başlanmayan Eskihisar Mahallesi ile Aydın-Muğla karayolunu bağlayan 3 buçuk kilometrelik yolun bu yıl tamamlanacağının müjdesini veren Boğa, Kavaklıdere yolunun ihalesinin ise askıda olduğunu ve kısa süre içerisinde ihalesinin yapılarak yol yapım çalışmasına başlanacağını sözlerine ekledi.

İncelemeler sırasında, yapılacak olan ve ilçe merkezinden geçecek olan yol yapımı sırasında taşınması söz konusu olan kavşaklar, Aydın-Muğla karayolu üzerinde bulunan ve yapılmasıyla birlikte tartışmaları beraberinde getiren köprülü kavşak ile Aydın-Muğla karayolundaki Bozüyük Mahallesi sapağında incelemelerde bulunuldu ve talepler dinlendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68