Yörük: “Hizmet Devem Etsin Diye Adayım”

Kapubağ Köyü Muhtarı Ramazan Yörük, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Yatağan’ın bir mahallesi haline gelecek olan Kapubağ’ın ilk mahalle muhtarı olmak için adaylığını açıkladı.

Yörük: “Hizmet Devem Etsin Diye Adayım”
 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde Kapubağ Köyü Muhtarı olarak seçildikten sonra köye kazandırdığı hizmetleri açıklayan Ramazan Yörük, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Yatağan’ın bir mahallesi haline gelecek olan Kapubağ’a hizmet vermeye devam etmek istediğini ve bu yüzden muhtarlığa tekrar aday olduğunu açıkladı.

Köye kazandırdığı hizmetleri açıklayan Yörük, yaptığı açıklamada; “2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde vatandaşlarımız beni, Kapubağ’a hizmet etmem için bu göreve getirdi ve ben de bu görevi layıkıyla yapmak için elimden ne geldiyse yaptım. 5 yıllık görev süresince, köyümüze; 3 bin metrekare parke taşı, 1.300 metre sulama kanalı, bağışlamış olduğum araziye kurulan yeni içme suyu kuyusu, ormanlık alanlardan gelen içme suları için kapitaj çalışması, irsale boru hatlarının değiştirilmesi, 3.5 tonluk bir vidanjör, anons sistemi gibi çok sayıda hizmet kazandırdık. Bunun yanı sıra sulama kanalının bent yapımı için 1.500 TL bütçe ayırdık. Fakat kış sezonu nedeniyle şuan için çalışmalara başlayamadık. Kış sezonunun sona ermesiyle birlikte bu çalışmalara da başlayacağız. Ayrıca köyümüzde bulunan eski okul binasının yeniden düzenlenerek çok amaçlı kullanılması için Milli Eğitim Müdürlüğü’nden izin aldık. Fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle bu projeyi hayata geçiremedik. Yetkililerden bu konuda destek istiyoruz” dedi.

Çalışmaların hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Yörük; “Saymış olduğum hizmetlerin köyümüze kazandırılmasında emeği geçen başta Muğla İl Özel İdaresi ve Yatağan Kaymakamlığı olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hizmetlerin devam etmesi için tekrar aday olduğunu açıklayan Yörük, “Köyümüze kazandırdığımız hizmetleri, mahalleye dönüşecek olan Kapubağ’a kazandırmaya devam etmek için 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde tekrar aday olduğumu açıklıyorum. Vatandaşlarımız, bu göreve tekrar bizi layık görürlerse kaldığımız yerden yepyeni projelerle görevimize devam edeceğiz” dedi. 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER