Yörük Kültürünü Yaşatacak

Geçtiğimiz Cuma günü Yatağan Açık Pazar yeri balıkçılar çarşısı yanında açılışı yapılan Yörük Büfe'nin Yörük çadırı şeklinde dizayn edilen iç mekanı dikkat çekti. İşletmeci Bekir Şahbaz; “Amacımız Yörük kültürünü yaşatarak Yatağan'a kaliteli hizmet verebilmek” dedi.

Yörük Kültürünü Yaşatacak
 Yatağan Açık Pazar yeri girişi balıkçılar çarşısı yanında geçtiğimiz Cuma günü açılışı yapılan Yörük Büfe'nin Yörük çadırı şeklinde dizayn edilen iç mekanı dikkat çekti.

Saat 14:00'de yapılan açılışa; Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in yanı sıra, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bazı daire amirleri ve davetliler katılırken, açılış sırasında Yörük kıyafetli garsonların servis yapması da dikkat çekti.

Açılış kurdelesini, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz ve Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal ile birlikte kesen Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Yörük kültürüne sahip çıkılmasının önemli olduğunu belirterek; “Yatağan büyüyen ve gelişen bir ilçe olarak dikkat çekiyor. Tabiî ki bu gelişim bazı ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Son zamanlarda pek çok işletme ilçemizde hizmet vermeye başladı. Bunlardan birisi de bugün açılışına katıldığımız Yörük Büfe. Yörük kültürünü yaşatan bu işletmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” ifadelerini kullanırken, İşletmeci Bekir Şahbaz ise; “Yatağan Yörük kültürünün bir parçası olarak işletmemizi hizmete açtık. Amacımız bir yandan Yörük kültürünü yaşatmak bir yandan da halkımıza kaliteli hizmet sunabilmek” dedi.

Ayrıca açılış sırasında sergilenen ASFAD gurubunun halk oyunları gösterileri de büyük alkış aldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER