banner80

Yukarıyayla “Keşkek ve Bahar Festivali” 8 Haziran’da

Yukarıyayla Mahalle Muhtarlığı’nın 8 Haziran’da düzenleyeceği “Keşkek ve Bahar Festivali”nde Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Makbule Kaya da sahne alacak.

Yukarıyayla “Keşkek ve Bahar Festivali”  8 Haziran’da
 Yukarıyayla Mahalle Muhtarlığı, 8 Haziran Pazar günü düzenleyeceği “Keşkek ve Bahar Festivali” ile mahallelerinin doğa güzelliği ve kültürel mirasların tanıtımını amaçlıyor. Festival, saat 10.00’da keşkek ikramıyla başlarken, folklor gösterileri, palyaço gösterileri, hediye çekilişi, Grup Seher konseri, Türk Halk Müziği ses sanatçıları Mehmet Topçuoğlu ve Makbule Kaya’nın konserleriyle sürecek.
Festivalin bundan sonra her yıl yapılarak gelenekselleştirileceğini belirten Mahalle Muhtarı Esat Gök, festivaller için hazırlıkların tamamlandığını, hazırlıklar kapsamında tüm mahallelilerin destekte bulunduğunu söyledi.
Festival hakkında muhabirimize bilgiler veren festivali hazırlayanlardan Ferdi Deveci, herkesi 8 Haziran’da Yukarıyayla Mahallesi’ne davet ettiğini söyledi. Deveci, “Festivalimizde sizleri, öncelikle eşsiz doğası ile Yukarıyayla Mahallesi bekliyor. Ormanla iç içe olan festival alanımızda piknik yaparak tüm haftanın yorgunluğunu atabilecek ve etkinliklerimizle uzun süre yetecek şekilde moral depolayabilirsiniz. Ayrıca festival sırasında düzenleyeceğimiz çekilişle, festivalimizin hatırası olarak hediyeler verilecek” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 18:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
cengiz Toprak
cengiz Toprak - 7 yıl Önce

haberi yapmışsınız ama nedense yukarıyayla neresidir nerden gidilir nereye bağlıdır hangi ilindir hangi ilçenindir açık adres yok.diyceksinizki yatağan yerel gazete olduğundan gerek duymadık yerel gazete olsa artık internet üzerinden dünyanın her yerinden izleniyor okunuyor.

mc
mc - 7 yıl Önce

yumarım çok güzel bir festival olur ve her sene yapılır

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 7 yıl Önce

Bir yukarıyaylalı olarak çok gelmek isterdim ama işim geriği Yunan adalarından tüm kalbimle emeği geçen arkdaşlara muhtarıma teşekkür ederim tüm kalbimle iyi geçmesini diliyor hersene devamını olmasını diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner68