Yüksek Okul İçin Parola: 1 Eylül 2014

MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak, seçim çalışmaları sırasında çok olumlu dönütler aldıklarını belirterek projelerinin vatandaşlar tarafından çok başarılı bulunduğunu söyledi. Projeleri içerisinde olmazsa olmaz dediği projenin, Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun 1 Eylül 2014 tarihinde Yatağan Şehir Merkezi’nde hizmete açılma projesi olduğunu belirten Çakmak, projelerini gazetemize anlattı.

Yüksek Okul İçin Parola: 1 Eylül 2014
 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için Yatağan Belediye Başkan Adaylığı açıklanan ilk isim olan Milliyetçi Hareket Partisi Varol Çakmak, bunun kendisi için büyük bir avantaj yarattığını belirterek, adaylığının açıklanmasıyla birlikte şehir merkezindeki çalışmalara hızlı bir giriş yaptığını söyledi.

Çakmak; “Diğer partilerin aday adaylığı sürecinin uzun sürmesi, benim ise adaylığımın daha erken açıklanmasıyla birlikte ilk iş olarak Yatağan Merkez’deki tanıtım çalışmalarına başladık ve başarılı bir çalışmanın ardından köy ve mahallelerdeki çalışmalarımızı yürütmeye başladık. Kadın Kollarımız gündüzleri ev ziyaretleri gerçekleştirirken bizler de akşamları köy ve mahalle kahvelerine giderek Yatağan’a kazandırmak istediğimiz hizmetleri anlatıyoruz. Vatandaşlar, projelerimizi memnuniyetle karşılıyorlar ve bu hizmetlerin Yatağan’a kazandırılmasını istiyorlar. Köy ve mahalle ziyaretlerimizde, şehirleşme anlamında buralarda büyük bir eksiklik olduğunu gördük, vatandaşlarımıza; göreve gelmemiz durumunda ilk yapacağımız işin bu eksikliği gidermek olduğunu belirtiyoruz” dedi.

 

Göreve gelmesi durumunda ilk işinin, her işi ehline bırakacağını, ehli olmayanlar tarafından hiçbir işe kalkışılmayacağını belirten MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak, ürettikleri projeler halka sunulduktan sonra sadece halk tarafından benimsenen projelerin hayata geçirileceğini söyledi.

Çakmak, projelerini ise şu şekilde sıraladı:

1- İnönü Bulvarı ve Sazak Mahallesi ticarete açılacak.

2- Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki gerekli düzenlemeler yapılarak sağlıklı hale getirilecek.

3- Pazaryeri gerçek anlamda kapalı hale getirilerek alt katı otopark olarak kullanılacak.

4- Cadde ve kaldırımlarımız düzenlenerek vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kullanması için hizmete açılacak.

5 – Pazaryerimiz genişletilecek ve organik tarım ürünlerinin satışı için ayrı bir kapalı pazaryeri oluşturulacak ve bu pazaryeri üreticilerimiz için ücretsiz olacak.

6 – TIR garajı oluşturularak TIR’ların gereksiz yere sokaklarımızı işgal etmesi engellenecek.

7- Her mahalleye ve köye, düğün salonu, halı saha, çocuk parkı açarak sosyal tesis eksikliğini gidereceğiz. Düğün salonlarımız, törenler için ne gerekiyorsa (gelin-damat odası, mutfak, sandalye, masa, tuvalet) bünyesinde barındıracak. Mahallelerdeki düğün salonları 1000 kişilik, köylerdeki ise 500 kişilik olacak.

8 – Yılan hikayesine dönen Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nu Küçük Sanayi Sitesi’nden kurtaracağız. İnşaatı süren yeri de uygun görmüyoruz. Bunun yerine okulu, şehir merkezine taşımayı amaçlıyoruz. Bu çalışma, bizim için olmazsa olmaz: Yatağan Meslek Yüksek Okulu 1 Eylül 2014 tarihinde Yatağan Şehir Merkezi’nde hizmete girecek. Bu sayede Yatağan’ın sosyo-ekonomik değerlerini yükseltmeyi amaçlıyoruz.

9 – İnşaatı tamamlanmasına rağmen faaliyete geçmeyen yüzme havuzunu faaliyete geçireceğiz.

10 – Mermer atıklarının değerlendirilmesi için tesisler kuracağız ve atıklardan gelir elde edeceğiz.

11 – Sanayi tesislerinin bulunduğu bölgelerin altyapı sorunlarını ortadan kaldıracağız.

12 – Çay ıslah çalışmaları yürüteceğiz. Bunun yanı sıra çayların etrafındaki çakıl ve kumun değerlendirileceği tesisler kuracağız.

13 – Üzerinde duracağımız en ciddi çalışmalardan biri de çiftçi birliği kuracağız. Birlik bünyesinde zeytin, zeytinyağı ve et entegre tesisleri kuracağız. Bu sayede, çiftçilerimizin aracı sorunu ortadan kalkacak. Çiftçilerimiz hak ettiği neyse onu kazanacak. Ayrıca birlik bünyesinde oluşturulacak olan hayvan pazarı ile ilçemize ciddi bir girdi sağlanacak. Bunun yanı sıra zeytinyağı şişeleme ve salamura zeytin pazarı oluşturularak üreticilerimize bu konuda destekte bulunulacak.

14 – Büyükşehir Yasası ile birlikte kapanan beldelerimizdeki vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için eski belde-yeni mahallelerimizde hizmet birimleri oluşturularak vatandaşlarımız daha hızlı hizmet ulaştıracağız.

Proje geliştirmeyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Çakmak, diğer projeleri de önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracağını söyledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 18:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
a a
a a - 6 yıl Önce

Yatağana vaat edilen bu projelerin hepsi çok güzel ve iyi düşünülmüş. İnşallah başkan seçilir yüzünün akıyla çıkarsın bu işlerin içinden izindeyiz hocam...

ahmet demirci
ahmet demirci - 6 yıl Önce

hani hocam yeni garaj

suna aslı aydilek
suna aslı aydilek - 6 yıl Önce

başarılar

a t
a t - 6 yıl Önce

tüm kalpimiz sizinle hoçam allh yolunusa açık etsin nazilli fethiyebelidiye başkanlarını kendinizi örnek alırsanız kazan dıkdan sonra inanıyorum ki bir dönem değil her dönem kaznırsınız çalışmalrınız başaralı dileğimle

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68