Yüksekokul Meclis Gündeminde Yok

4 Temmuz 2013 tarihinde düzenlenen Belediye Meclis Toplantısı’nda “kesin sonuçlara” varılması için 1 ay süre ön görülen Yatağan Yüksekokulu’nun, Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirdiği Ağustos ayı Meclis Toplantısı gündemine alınmaması dikkat çekti. Toplantı sonunda açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Ramazan Bayramı’nın ardından ilk işimiz Yüksekokul konusunda gerekli girişimlerde bulunmak olacak” dedi.

Yüksekokul Meclis Gündeminde Yok
 Yatağan Belediyesi’nin 4 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Meclis Toplantısı’nda, Yüksekokul konusunda Ağustos ayı meclis toplantısına kadar “kesin sonuçlar” alınmasına yönelik karar verilmesi dikkatleri dün gerçekleştirilen Ağustos ayı meclis toplantısına yoğunlaştırdı ancak, dün gerçekleştirilen toplantıda konunun meclis gündemine alınmaması dikkat çekti.

Bilindiği üzere, 4 Temmuz tarihinde düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Belediyemizin girişimleriyle 2009 yılında Yüksekokul binasının temellerini attık. Ancak kaynak yetersizliği nedeniyle bina üzerindeki çalışmalar tamamlanamadı.

Bu konuda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü ile de görüşmelerimiz oldu. İlk etapta olumlu yanıt almış olsak ta şu an itibariyle Rektörlük katkılarıyla yapılabilecek bir çalışmaya onay verilmedi. Okulun yeni binasında hizmete girmesi Yatağan’ın ekonomik gelişimi için önemli olduğu kadar sosyal gelişimi için de etkili olacaktır. Ne yazık ki Yatağanlı hayırseverlerimiz bunun pek farkına varabilmiş değil. Ancak bütün zorluklara rağmen Yüksekokul inşaatı ya bitecek ya bitecek. Bu amaçla bazı planlarımız var. Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı’na kadar bu işi çözüme kavuşturmamız gerekli” ifadelerini kullanmış ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Göktepe başkanlığındaki komisyonun geride kalan 1 aylık süreçte Ankara’ya giderek TOKİ ve benzeri kurumlarla görüşmelerde bulunması karara bağlanmıştı.

Dün gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda Yüksekokul konusunun gündeme alınmaması dikkat çekerken, Gazetemizin 5 Ağustos Pazartesi sayısında yer alan ‘Meclis Toplantısı Geldi Çattı, Gelişmeler Merak Ediliyor’ başlıklı haber üzerine toplantının son bölümünde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “4 Temmuz 2013 tarihli Belediye Meclis Toplantımızda belirlenen komisyon gerek Yatağan gündeminin yoğunluğu, gerekse Ankara gündeminin yoğunluğu nedeniyle plan dahilindeki Ankara görüşmelerini gerçekleştirememiştir. Söz konusu komisyona Bayram sonrası bizzat kendim başkanlık edeceğim. Ramazan Bayramı’nın ardından ilk işimiz Yüksekokul konusunda gerekli girişimlerde bulunmak olacak” dedi.

61 Dönümlük Arazi Yüksekokul Yararına Kullanılacak

4 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda Belediyeye ait Madenler mevkiindeki 61 dönümlük arazinin Yüksekokul yararına kullanılabileceği gündeme getirilmiş, 

Özel bir şirketin arazi için teklifte bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Yatağan Belediyesi olarak kaynaklarımızı en doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Söz konusu 61 dönümlük arazi üzerinde konut yapımı amacıyla teklif var. Bunun  karşılığında Yüksekokul inşaatının şirket tarafından tamamlanması ve bunun yanında belli bir miktarda dairenin belediyemize tahsisi söz konusu” ifadelerini kullanarak, gerekli araştırmaların oluşturulan komisyon tarafından yapılacağını belirtmişti.

Ayrıca aynı toplantıda konunun aciliyetine vurgu yapan Başkan Işık’ın;  “Gerekli araştırmalar ve kar-zarar hesabı yapılmadan böyle bir işe girilmesi uygun değil. Bu nedenle oluşturulacak olan komisyon bir takım görüşmelerde bulunacak ve değerlendirme yapılacak. TOKİ ile de konu görüşülmeli. Ancak artık zaman kaybına tahammülümüz yok. Bütün bu değerlendirmeler 1 ay içinde yapılmalı” ifadeleri de dikkat çekmişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68