Yüksekokul Mezunları Kep Attılar

Yatağan Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan öğrenciler için Perşembe günü okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yatağan protokolü yoğun ilgi gösterdi. Törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Erdil, ortaya çıkan tablonun Yatağan'da eğitime verilen önemi gözler önüne serdiğini belirterek; “Sayın Kaymakamımızdan, Belediye Başkan Vekili'ne kadar herkes aramızda. Bu tablo Yatağan'da eğitim alanında oluşan bilincin habercisi” dedi.

Yüksekokul Mezunları Kep Attılar
 Yatağan Meslek Yüksek Okulu 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı mezunlarının mezuniyet töreni Perşembe günü saat 17:00'de okul bahçesinde yapıldı.

Öğrenci velileri ve mezunların katıldığı törende davetliler arasında, Muğla Üniversitesi Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Erdil ve Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in yanı sıra, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Muğla Barosu Yatağan Temsilcisi Av. Halil Arslan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve okul müdürleri de yerlerini alırken, tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını mezunlar adına yapan Volkan Ergenç isimli öğrencinin; “Yatağan Meslek Yüksekokulu öğrencileri olarak bizler aldığımız eğitimle, kazandığımız bilgi ve beceriyle, özgür düşünmeye önem veren, evrensel değerlere sahip olan, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı amaç edinen, mesleğimizin gerektirdiği her alanda topluma öncülük etmek üzere yetiştirildik. Bu amaçla, ülkemizin üretiminde ve kalkınmasında en ön saflarda yer alacağız. Mesleğimizde söz sahibi olabilmek için kendimizi daha da geliştireceğiz. Sevgili anneler, babalar, çektiğiniz sıkıntılar, verdiğiniz emekler boşa gitmedi. Bizler, evlatlarınız üniversiteyi bitirip şimdi hayata atılıyor. Bu duygu ve düşüncelerle, üzerimizde emeği geçen saygıdeğer hocalarımıza ve ailelerimize teşekkür ediyoruz” ifadeleri dikkat çekerken,

Yatağan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Naci Emre Altun; “2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında iki programa öğrenci alarak başladığımız süreçte bugün 5 programda yaklaşık 500 öğrencimiz ve 8 öğretim elemanımızla eğitim-öğretim hayatımıza devam ediyoruz. Bugün Yatağan Meslek Yüksekokulumuz programlarının yüksek niteliği, öğretim elemanlarının kalitesi, teknik donanımı ve altyapısı, düzenlediği teknik geziler mezunlarının yüksek oranda istihdamı, istihdam edilen mezunlarının iş hayatında ve çalıştığı kurumlardaki başarılarıyla, parmakla gösterilen seçkin bir meslek yüksekokulu olmanın gururunu onurunu yaşamaktayız. Gerek öğrencilerimize gerekse personelimize bu güzide ortamı sunan, bizlere her daim destek olan, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar'a, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil'e, Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan'a, Prof Dr. Mustafa Işıloğlu'na okulumuz ve öğrencilerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Yine bizlerden desteğini esirgemeyen, başta sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven olmak üzere Yatağan'daki resmi ve sivil tüm paydaşlarımıza ve tüm Yatağan halkına en içten teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Mezun olan genç meslektaşlarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Protokole Teşekkür

Ayrıca törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil'in Yatağan'ın eğitime verdiği önemi dile getirmesi dikkat çekti.

Protokolün büyük bölümünün törenlere katılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Erdil; “Tüm protokolün burada olması beni gururlandırdı. Bu Yatağan'da eğitime verilen önemi gösteriyor. Umarım Yatağan'daki bu birlik ve beraberlik devam eder” ifadelerini kullandı.

Törende Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ile Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz da yaptıkları konuşmalarla eğitime verilen öneme vurgu yaparlarken, Kaymakam Tanrıseven mezunlara telkinlerde bulunarak; “Hayatlarımız şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hayaller, hayal kırıklıkları, başarılar ve başarısızlıklarla devam edecek. Ancak bizler sürekli hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışmalıyız. İnsan inandıkça umudunu gerçekleştirecektir. Hayatınız boyunca bu tavsiyemi unutmayın, kendinize güvenin. Bütün mezunlarımıza başarılar diliyorum” dedi, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz'un ise; “Yatağan Belediyesi olarak eğitim ve sağlık alanlarında yapılan yatırımların öneminin farkındayız. Bu amaçla Yüksekokul için 680 dönüm arazi tahsis edildi ve bu hayalin gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yeni mezunlarımızı gördükçe isteğimiz daha da artıyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, öğrencilerin mezuniyet belgeleri dağıtılırken, kep atma töreni sırasında ortaya renkli görüntüler çıktı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56