YÜKSEKOKUL'DA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

YÜKSEKOKUL'DA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

YÜKSEKOKUL'DA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Altı yıl önce Elektrik ve Mermercilik Programları'yla, iki bölümde ve 40 öğrenciyle açılan Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu'na yeni kayıtlar devam ediyor. Okulda bu yıl öğrenci sayısının 280'i bulması bekleniyor.

2011 _ 2012 Eğitim/Öğretim dönemi için, Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu'na yeni kayıtlar devam ediyor. 5 Eylül'de başlayan yeni kayıtlar, 9 Eylül Cuma günü sona erecek. Altı yıl önce Elektrik ve Mermercilik Programları'yla, iki bölümde ve 40 öğrenciyle açılan Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu'na, daha sonra İnşaat Programı açılmasıyla, Yüksekokul üç bölümde eğitim vermeye başladı. Ancak evvelsi yıl, İnşaat Programı'nın adı İnşaat Teknolojisi olarak, Mermercilik Programı da Doğal Yapı Taşları Teknolojisi olarak değiştirildi. Geçen yıl her üç programdan 50'ye yakın mezun vererek kapanan okulda, bu yıl öğrenci sayısının 280'i aşacağı, okula ayrılan kontenjanların eksik kalması durumunda, ek kontenjan isteneceği öğrenildi.  Okula bu yıl ayrılan 101 kontenjanı kazanan öğrenciler, kayıtlarını yaptırmaya devam ediyorlar. Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu'ndan geçen yıllarda birçok öğrenci de dikey geçiş sınavlarını kazanarak, kendi bölümlerinin mühendisliklerini hak ettiler.  

Yatağan Meslek Yüksekokulu,19 Eylül 2012 tarihinde eğitim vermeye başlayacak. Okul, kendi binaları yapılıncaya kadar Küçük Sanayi Sitesi içerisindeki yerinde eğitim vermeye devam edecek. Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu Sekreteri M. Emin Altınsoy; “Kayıtlar devam ediyor, okul açıldıktan sonra öğrencilerimiz için Yatağan, Muğla ve bazı kurumlara geziler düzenleyerek, onlara moral ve motivasyon sağlayacağız. Åžu anda öğrencilerimiz için barınma sorunu çözülmüş durumda. Bize bu konuda çok yardımcı olan Yatağan Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68