Yüksekokul’dan Ses Yok!

2009 yılında Yatağan Belediyesi’nin girişimleriyle temelleri atılan Yatağan-Dipsiz yolu Güney yakası mevkiindeki Yatağan Yüksekokul inşaatı geride kalan 4 yıllık süreçte yılan hikâyesine döndü. Bilindiği üzere, Muğla Üniversitesi’nin inşaatın tamamlanması için Kalkınma Bakanlığı’ndan talep edilen bütçeye olumlu yanıt alamaması üzerine, gereken ödeneğin Yatağan Belediyesi tarafından ayrılacağı ve inşaatın tamamlanacağı belirtilmişti.

Yüksekokul’dan Ses Yok!
  

2009 yılında temelinin atılmasının ardından 1 yıl içinde tamamlanacağı belirtilen Yatağan Yüksekokulu inşaatının bir türlü tamamlanamaması üzerine, konuya el atan Muğla Üniversitesi’nin de Kalkınma Bakanlığı’ndan olumlu yanıt alamamasıyla Yüksekokul inşaatı yeniden yılan hikayesine döndü.

Bilindiği üzere, Yatağan - Dipsiz yolu Güney yakası mevkiindeki 400 dönümlük arazi üzerinde 2009 yılında temelleri atılan ve Yatağan Belediyesi ve Yatağanlı hayırseverlerin katkılarıyla 1 yıl içinde tamamlanacağı belirtilen Yatağan Yüksekokulu inşaatı geride kalan 4 yıllık süreçte bir türlü tamamlanamamış, yapılan görüşmeler sonunda açıklamalarda bulunan Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar  gereken çalışmaların Muğla Üniversitesi katkılarıyla yapılacağını belirtmişti.

Ancak gerekli ödeneğin Muğla Üniversitesi tarafından da ayrılamaması üzerine yüksekokul umutları tekrar suya düştü.

Muğla Üniversitesi tarafından da gereken ödeneğin ayrılamayacağının açıklanmasının ardından, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın, belediyenin Yüksekokul için 1 Milyon TL aktarabileceğini belirtmesi üzerine Yüksekokul için umutlar tekrar artarken, uzun süredir bina üzerinde hiçbir çalışma yapılmaması “kaderine mi terk edildi” yorumlarını beraberinde getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER