Yüksekokullu Öğrencilere Uygulamalı Eğitim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu öğrencileri okul-sektör işbirliği ile düzenlenen teknik gezi programlarıyla uygulamaları yerinde görerek teorik bilgilerini pekiştirme fırsatı buluyorlar.

Yüksekokullu Öğrencilere Uygulamalı Eğitim
 İnşaat Teknolojisi Programı 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Öğr. Gör. Emrah Sevinç ve Öğr. Gör. Ezgi Seyfioğlu önderliğinde Söke’ de bulunan Batısöke Çimento Fabrikası’ na teknik gezi düzenledi.   Gezi kapsamında inşaat için temel yapı malzemelerinden olan çimentonun nasıl üretildiğini ve hangi aşamalardan geçerek kullanıma hazırlandığını iş güvenliği tedbirlerine uygun bir şekilde detaylı bir inceleme fırsatı buldular.

Elektrik Programı 1. ve 2. sınıf öğrencileri de  YEAŞ Yatağan Termik Santral’ine Öğr.Gör.Özge Demir Başak, Öğr. Gör. Altan Kalay ve Öğr. Gör. Arif Karaçayır eşliğinde teknik gezi düzenledi. Teknik gezide öğrencilere elektrik üretiminin nasıl olduğunu , elektrik üretilirken hangi aşamalardan geçtiği anlatılırken, termik santralin ana kontrol merkezini, yanma odalarını ve baca gazı arıtma ünitesini inceleme imkanı buldular.

Öğrenciler de eğitim öğretim açısından bu teknik gezilerin çok yararlı olduğunu teorik olarak öğrendikleri konuları uygulamalı şekliyle gördüklerini, bu teknik gezilerin düzenlenmesinde emeği geçen okul yönetimine, bölüm öğretim elemanlarına ve sektör yetkililerine teşekkür ettiklerini belirttiler.

Yatağan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. N.  Emre Altun’ da konu ile ilgili olarak “Teknik geziler ve stajlar okulumuzdaki programların olmazsa olmaz parçalarıdır.  Öğrencilerimizi hem teorik olarak hem de uygulamaya yönelik bu aktivitelerle ilgili sektörlere ve çalışma hayatına en iyi şekilde hazırlıyoruz. Yatağan Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilerimizin meslek, bilgi ve donanımını arttırmaya yönelik bu ve benzer faaliyetlerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER