YÜKSEL AKIN, “ÇITAYI DÜÅžÜRÜRSENİZ KENDİNİZE YER BEÄžENİN”

YÜKSEL AKIN, “ÇITAYI DÜÅžÜRÜRSENİZ KENDİNİZE YER BEÄžENİN”

YÜKSEL AKIN, “ÇITAYI DÜÅžÜRÜRSENİZ KENDİNİZE YER BEÄžENİN”

Geçtiğimiz günlerde Ankara'ya müşavir olarak tayini çıkan GELİ Müessese Müdürü Yüksel Akın'a, veda yemeği verildi.  Yemekte konuşan Yüksel Akın, GELİ'de Müessese Müdürlüğü yaptığım süre içerisinde ne istiyorsam onu yaptım.  45 bin zeytin diktim, hedef 100 bin zeytindi. Kurumlar vergisinde 87. sıradayız. Tüm arkadaşlarım bana yardımcı oldular, çıta yüksek, çıtayı düşürseniz kendinize yer beğenin” dedi.

Geçtiğimiz cuma günü akşam GELİ Sosyal Site Lokalinde GELİ çalışanları tarafından verilen yemeğe, GELİ Müessese Müdürü Ercan Gebeş, Müdür yardımcısı Okan Göksel Dalgıç, GELİ Baş Müfettişi,  Fikri Demir, Müfettişler Ayhan Acar, Mustafa Ayaz,  Maden İş Sendikası Başkanı Süleyman Girgin,  yönetim kurulu üyeleri,  GELİ avukatı Hikmet Kandilci, şube müdürleri ve  çalışanlar katıldı.

Åžube Müdürü Yılmaz Durucan, yaptığı açılış konuşmasında Yüksel Akın'dan övgüyle söz ederek “müessesede en uzun müdürlük yapan kişidir” dedi.

GELİ Müessese Müdürü Ercan Gebeş yaptığı konuşmada; “Yüksel Bey ile bir yıl beraber çalıştık, kendisi işini iyi yapan bir arkadaşımız.  İş yerinde bir çok arkadaşımız kendisinden övgüyle söz etti, kendisine bundan sonraki yaşamında başarılarının devamını diliyoruz” diyerek bir plaket sundu.

SALON AYAKTA ALKIÅžLADI

Daha sonra söz alan Yüksel Akın'ın konuşması salonda bulunanlar tarafından sık sık kesilerek ayakta alkışlandı. Akın; “Yatağan'da ilk olarak Tınaz-Bağyaka'da işe başladım. İlerleyen zaman içerisinde, şube müdürü, müdür yardımcısı ve akabinde GELİ Müessese Müdürü oldum.  GELİ Müessese Müdürü olduktan sonra, müdür yardımcılarım, şube müdürlerim ve tüm çalışanlarımla uyum içinde olduk. Hepsini çok seviyorum. Maden-İş sendikasıyla zaman zaman fikir ayrılığı olsa da hep güzel işler yaptık Süleyman Bey,i çok seviyorum.  Müdürlük dönemimde ne istiyorsam onu yaptım.  1600 dönüm alana 45 bin zeytin diktik, hedef 100 bin zeytin. Kurumlar vergisinde 87. sıradayız, çıta yüksek, çıtayı düşürseniz kendinize yer beğenin. Bir talihsiz olay yaşadık ancak fire vermedik inşallah bundan sonra da vermeyiz. Ercan Bey,  GELİ güçlü kuruluş, gelen fakirlere yardımcı ol, zenginden al fakire ver, onları boş çevirme. Biz de Yatağan'a alıştık nüfusumuzu da buraya aldırtmıştık ancak kırmızı kart yiyince ayrılmak zorunda kaldık. Hepinizi çok seviyorum.  Hakkınızı helal edin” dedi.

GİRGİN, “MEYDAN BOÅž DEÄžİL”

Yemekte söz alan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Åžube Başkanı Süleyman Girgin; “Bu gün 9 Eylül düşmanın denize döküldüğü gün. Bu güzel vatan için hepimizin canı feda olsun. Yani tarihi bir gün bir tarihi günde Yatağan'da yaşandı o da GELİ Müessese Müdürümüz Yüksel Akın'ın Ankara'ya tayin edilmesi.

Arkadaşlar bu iş yeri bizim namusumuz. Bizim Yüksel Bey,e karşı bir hatamız olduysa özür dileriz. Yüksel Bey gider başka biri gelir önemli olan hoş seda bırakmaktır. Yüksel Bey,in içi rahat olsun, kimsenin  TKİ,yi geriyi götürmesine müsaade etmeyiz.

Meydan boş değildir  bu kadar büyük konuşuyorum.  Yanlış yapanlar kim olursa olsun karşılarında bizi bulur. GELİ Müessese Müdürlüğüne büyük emeği geçen Sayın Yüksel Akın aramızdan ayrılsa da gönüllerimiz hep onunla olacak. Kendisine verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılarının devamını diliyorum” diyerek, Kavaklıdere yapımı bakır işleme yer sofrası malzemeleri hediye etti.

Çalışanlarda Yüksel Akın'a iki adet el dokuması halı hediye ettiler.

Yemekte ayrıca Müdür Yardımcısı Okan Göksel Dalgıç, Baş Müfettiş Fikri Demir de birer konuşma yaparak Yüksel Akın'dan övgüyle bahsettiler.

Yüksel ve Melek Akın çifti yemekte tüm masaları dolaşarak herkesle ayrı ayrı vedalaşıp hatıra fotoğrafları çektirdiler. Müzikli düzenlenen geceye katılanlar ayrıca dans edip stres attılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68