YÜKSEL ÖZDEN, KAVAKLIDERELİLERLE İFTAR YEMEÄžİNDE BULUÅžTU

YÜKSEL ÖZDEN, KAVAKLIDERELİLERLE İFTAR YEMEÄžİNDE BULUÅžTU

YÜKSEL ÖZDEN, KAVAKLIDERELİLERLE İFTAR YEMEÄžİNDE BULUÅžTU

Kavaklıdere Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğine katılan AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Kavaklıderelilerle buluştu. İftar yemeğinde sıraya geçen Özden, yemeğini kendisinin almasıyla renkli anlar yaşanırken, yemekte protokolle birlikte yemek yemek yerine, vatandaşın arasına oturarak, hem yemeğini orada yedi, hem de vatandaşla muhabbet etti.

 Kavaklıdere Belediye Başkanlığı tarafından Cumartesi günü Belediye Düğün Salonu'nda verilen iftar yemeğine; İlçe Kaymakamı Yusuf Cıbır, AKP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Garnizon Komutanı Sadık Alpay, Belediye Başkanı Nuray Bozyer, İlçe Emniyet Amiri Vekili Niyazi Demirkaya, AKP İlçe Başkanı İsa Gün, CHP İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, İl Genel Meclisi Üyeleri Saffet Karabıyık, Mehmet Çetinkaya, Çayboyu Belediye Başkanı Mehmet Demir, Çamlıbel Belediye Başkanı Kamil Öztürk, Menteşe Belediye Başkanı Mesut Karataş, Daire Amirleri, çok sayıda vatandaşın ve Feyzullah Ağa ile Kamil Ağa Konağı çocuklarının da katıldığı iftar yemeğinde, konuklar iftar saatini beklerken, bir yandan da çalınan ilâhileri dinlediler. İftar saatinin gelmesiyle yemeklerin yenilmesinin ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Bozyer; “Müslümanların kaynaştığı, sosyal yardımlaşmanın en üst seviyeye çıktığı bu mübarek ay nedeniyle, değerli protokolün katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu yemeğe teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 2007 yılından beri İlçemizin eğitiminden sağlığına ve birçok konuda emeği geçen ve bizlerin Ankara'daki gözü, kulağı ve sesi olan sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Yüksel Özden'e de, teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedikten sonra sözü Özden'e bıraktı.

Özden; “Böyle bir günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bugüne vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili de; “Bu yıl Ramazanı fırsat bilen terör örgütü, evlatlarımıza hain pusular kurarak, ciğerlerimizi yakıyorlar. Ülkemizin büyüklüğü ve gücü tartışılamaz. Herkesin de bildiği gibi, yaşadığımız bu topraklar binlerce şehit kanlarıyla sulanmıştır. Tarihte nasıl ders verdiysek, şimdi de üç beş çapulcuya pabuç bırakmayacağız” diye konuştu. Enflasyon konusunda ise; “Hiç kimsenin 'aşamayız' dediği enflasyonu aştık. Daha öncelerde, bugün aldığımız bir malzemeyi, ikinci aldığımızda aynı fiyata asla alamıyorduk. Sürekli zamlarla boğuşuyorduk. Ama bunları artık aştık. Öyle zamandan geliyoruz ki, Başbakanlar bir gün sonrasını bile göremiyordu. Biz şimdi 2023'ü hedef alıyoruz. Ben bizzat Mesut Yılmaz'dan duymuştum; “Başbakan olarak, yarını göremiyorum” demişti. Ama bugün bu ülkenin Başbakanı yarını değil, yarınları da görüyor” dedi. Somali konusunda da görüşlerini paylaşan Özden; “Dünyada hiçbir ülke Somali'yi düşünmezken, Başbakanımız eşiyle birlikte, ekibi ve iş adamlarıyla birlikte Somali'ye gitti. İşte bizim farkımız bu. Türkiye'de ve dünyada bu gücü çekemeyenler var. Bu iş siyaset işi değil, bu iş parti işi de değil, bu iş bu ülkenin birlik ve dirlik meselesi. Sizler de görüyorsunuz ki, artık Başbakanımızın sözleri ve hatta ses tonu bile değişti. Söz bitti, artık yeni bir milat başlıyor. Hep beraber olalım. Bu birliğimiz koruyarak, terör lanetini de bitirdikten sonra, Türkiye dünyada bir güç olacaktır. O yüzden ülkemize, geleceğimize sahip çıkalım. Bu güzel birlikteliği hiç bozmayalım, daha da kenetlenelim. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi. Yemek sonrası topluca camiye geçildi...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68