banner80

Yüksel Özden’den Gazetemize Ziyaret

AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden seçim çalışmaları kapsamında geldiği Yatağan’da gazetemizi ziyaret etti.

Yüksel Özden’den Gazetemize Ziyaret
 Beraberinde AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç, Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ve Belediye Meclisi Üyesi adaylarıyla birlikte gazetemize gelen AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Yatağan Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ve personellerle bir araya geldi.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Özden, büyükşehir belediyenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Seçim, demokrasinin en güzel nimeti, ülkenin gidişatı için söz söyleme fırsatının verildiği en önemli gündür. Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Muğla’da ayrı bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Daha önce köylülerimiz oy kullanamıyordu, kendi illerinin geleceği ile ilgili hiçbir söz söyleme tasarrufuna sahip değillerdi. Bu kez Yatağan’ın en ücra köşesindeki köyde yaşayan vatandaşımız hem Yatağan Belediyesi için hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacak. Bu çok önemli bir olaydır. Ama demokrasinin adını telaffuz edip kurallarını beğenmeyenler var. Seçime sayılı günler kalmış ama demokrasi dışı yöntemlerin hepsini devreye sokup, hatta şimdiden sonucu kestirip %50 oy alsanız da böyle olacak dendi ki, bu tahammülsüz ve hazımsızlıktan başka bir şey değildir. Biz milletimizin iradesine güveniyoruz. Seçimlerin Yatağanımız için, Muğlamız için ve ülkemiz için öncelikle sağlıkla ve huzurla geçmesini temenni ediyoruz ve sonucun hayırlı olmasını diliyoruz. Aslolan bir nezaket içerisinde bu yarışın tamamlanmasıdır” şeklinde konuştu.

Açıklamalarına devam eden Özden, Yatağan Belediyesi’ni alarak Yatağan’a hizmeti iki koldan yapmak istediklerini söyledi.

Yatağan’a yaptıkları hizmetlerden de bahseden Özden; “Muğla ve Yatağan için biz, merkezi idare olarak uzun yıllardır birçok şey yaptık. Yıllardır konuşulan ve sadece ağza sakız olan Yatağan’daki köprülü kavşağı yaptık. Diğer bir konuysa Yatağan’ı Milas’a bağlayan yoldur. Boğa Yokuşu aşılamaz dendi ama bundan sonra kimse o yokuşu hatırlamayacak belki. Yolun büyük bir bölümü tamamlandı ve çalışmalar sürüyor. Bu çalışmaların yanı sıra doğalgaz ve Yatağan Termik Santrali’nin buhar gazından faydalanarak hem ısınma hem de seracılık faaliyetlerinin artırılması amaçlanmıştı. Ama bu ısınma konusunu doğalgazla çözeceğiz. Ama o buhar gazından mutlaka faydalanılmalıdır diye düşünüyorum. Eğitimde ise METEM Projesini hayata geçirdik. Yatağan’ın bile bu konuda talebi yokken bizler METEM’i Yatağan’da var ettik. Çünkü Yatağan, mesleki teknik eğitimin merkezi olması gereken bir yer. Ama mahalli ayak eksik olunca bazı şeyleri yapamıyorsunuz. Eksik kalanları da Mustafa Toksöz ile birlikte merkezi hükümet olarak şimdiye kadar yaptığımız ve Allah’ın izniyle bundan sonra da yapacağımız hizmetlere bir mahalli ayak olarak destek alırsak, milletimiz bize teveccüh gösterirse, halkımız bu emaneti bize verirse buraya hizmeti iki koldan yapmak istiyoruz. Bir taraftan milletvekilleri olarak, diğer taraftan Belediye Başkanı olarak Yatağan’a hizmet vermek istiyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 19:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali haydar
ali haydar - 7 yıl Önce

demeç gazetesi yatağanımızın tek demokrat gazetesidir. yıpranmışlıktan tek söz söyleyecek hali kalmamışların gazetemize çamur atmalarını yatağan halkı biliyor. on beş yılda yaptıklarınız ortada. gazetemiz demeç tarafsızdır. demokrattır. çamur atmayın paçanıza yapışır.

SIRADAKİ HABER

banner68