Yükselecek Demirel şiirleriyle anıldı

Muğlalı Şair, Yazar ve Gazeteci Yükselecek Demirel, ölümünün birinci yılında, Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Yükselecek Demirel şiirleriyle anıldı
Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Muğlalı Şair, Yazar ve Gazeteci Yükselecek Demirel, Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği tarafından Konakaltı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Etkinliğe, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Sanatseverler Derneği(MUSANDER) Başkanı Sadettin Özbek, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla Gazeteciler Cemiyeti(MGC) Onursal Başkanı Ünal Türkeş, Yükselecek Demirel’in ailesi ve yakınları ile sevenleri katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MUSANDER Başkanı Özbek, Demirel’i özlemle andıklarını belirterek, Demirel’in hayatını anlattı.

MGC Onursal Başkanı Ünal Türkeş, Demirel’in Muğla basınındaki yerini anlatarak, Demirel ile olan hatıralarını etkinliğe katılanlarla paylaştı.

Marmaris Postası’nın kurucusu gazeteci yazar Rıfat Kalakoğlu, Demirel’in Muğla için önemli bir değer olduğu vurgusunu yaparak, anma etkinliklerinin tekrarlanmasını diledi.

Anma etkinliğinde bir konuşma yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, Yükselecek Demirel’in Muğla’nın kültür, sanat ve basın camiasına katkı koyan duayen bir isim olduğunu söyledi. Başkan Gümüş, “Yükselecek Demirel bedenen aramızdan ayrılsa da o, şiirleri, kitapları ve eserleri ile her zaman bizlerle olacaktır. Menteşe Belediyesi olarak kentin kültürel ve sosyal gelişimine katkı koyan, sanatsal yönüyle pek çok kişiye örnek olmuş, gazeteci Yükselecek Demirel’i unutmadık. Bugün başta ailesi arkadaşları dostları ve sevenleri onun için bir araya geldiler. Onu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sanatçılar Hüsnü Özbilgi ve Ozan Balcı, Yükselecek Demirel’in şiirlerinden besteledikleri şarkıları seslendirirlerken, sanatçı İbrahim Ethem Yağcı ve Uygar Karaca’da bağlama ile çaldıkları şarkılarıyla Demirel’i andılar.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68