Yunanistan Protokolü Yatağan’da olacak

Stratonikeia Antik Kenti’nde düzenlenecek olan “Türk-Yunan Şarkıları Dostluk Konseri”ne çok sayıda Yunan ve Yunanistan protokol üyelerinin katılacağı öğrenildi.

Yunanistan Protokolü Yatağan’da olacak
 Dünyanın en büyük mermer şehri olan ve farklı dönemlerde Helenlere ve Türklere ev sahipliği yapan Stratonikeia Antik Kenti, 14 Eylül Pazar akşamı saat 20.00’da “Türk-Yunan Şarkıları Dostluk Konseri”ne ev sahipliği yapacak.

Ak-Der Türk Müziği Topluluğu ve Kos Rebetiko Grubu’nun sahne alacağı Roma İmparatoru Augustus’un 2 bininci ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen konserde, Türkçe, Yunanca ve karma şarkılar seslendirilecek. Konser için grup üyeleri para talep etmezken, konser halka ücretsiz olacak.

Yunan protokolü Stratonikeia’da olacak

Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Yatağan’da düzenlenecek olan uluslar arası etkinliğe, Yunanistan Dışişleri eski Bakanı Balinakis Gionnis, Yunanistan İzmir Başkonsolosu’nun Asistanı İoanna Samuilidu, Konsolosluk Ateşesi Fotini Mavru, Yunan Adaları Belediye Meclis Üyesi Sami Poyzanoglou, Kos Otelleri Derneği Başkanı Costas Kougioumtzoglou ve çok sayıda Yunan’ın katılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68