Zabıta'dan Fırın Denetimi

Zabıta'dan Fırın Denetimi

Zabıta'dan Fırın Denetimi

Yatağan Belediyesi Zabıta ekiplerinin, fırınlara ve ekmek ile pide satışı yapan marketlerde denetimler yaptığı öğrenildi.

Yatağan Belediyesi Zabıta Amirliği'ne bağlı e-kipler, geçtiğimiz salı günü fırınlara - ekmek ve pide satan marketlere ani bir şekilde giderek denetimler yaptılar. Yapılan denetimlerde, ekmek ve pidelerin gramajları kontrol edildi. Ayrıca çalışanların ve fiziki ortamın hijyen konusuna uyup uymadığı kontrol edildi. Eksik gramajlı ekmek ve pideye rastlanmazken hijyen konusunda hassas olunması noktasında uyarılar yapıldı.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık da yaptığı açıklamada; “yaz aylarının gelmesiyle birlikte gıda maddeleri satışı ve imalatı yapan imalathanelerin ürünlerinin hijyenik ortamlarda imal edilip satışa sunulması yönünde denetimler ve incelemeler devam edecek. Yapılan denetimlerde sağlık koşullarına uymayan esnaflar uyarılacak, uymayanlara yasal işlem yapılacak. Zabıta ekiplerimiz en kısa süre içerisinde yeniden denetimler yapacaktır. Vatandaşlarımızın temiz bir ortamda, sağlıklı üretilmiş unlu mamuller yemesi için elimizden geleni yapacağız. Unlu mamul üreten iş yerlerimizin de mağdur duruma düşmemesi için talimatlara uymaları, önlemleri almaları gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER