Zafer Bayramı’na Çelenkli Kutlama

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Yatağan’da düzenlenen kutlama programı dün yapılan çelenk sunma programıyla gerçekleştirildi.

Zafer Bayramı’na Çelenkli Kutlama
HABERİN GALERİSİ
30 Ağustos 2013

30 Ağustos 2013

 26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi (Büyük Taarruz)’un 91. yılı Yatağan’da düzenlenen çelenk koyma töreniyle kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Kamil Kıspet, Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yatağan Kaymakamlığı, Yatağan Jandarma Komutanlığı ve Yatağan Belediye Başkanlığı’nın çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Resmi Bayramlar ve Anma Günlerinde Anıtlara Konulacak Çelenklerin Hazırlanması, Taşınması ve Sunulması Hakkındaki Yönetmelik esasına göre hazırlanan çelenkler saat 10:00’da protokol sırasına göre Atatürk Anıtı’na sunulurken, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J. Bçvş. Olcay Işlakca yaptı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tarihteki yerine ve önemine vurgu yapan Işlakca; “Vatan tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan Büyük Taarruz’un 91. yılında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bütün Türk ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Garnizon Komutanı Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Kamil Kıspet ile Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tören alanında tebrikleri kabul ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER