Zekican Balcı Adaylığını Açıkladı

23 Eylül Cumartesi günü yapılacak CHP Muğla İl Kongresi öncesi, Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı il başkanlığına adaylığını açıkladı.

Zekican Balcı Adaylığını Açıkladı

Balcı, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, Büyük Atatürk’ün bizlere göstermiş olduğu hedefe daha sağlam adımlarla yürümek zorundayız. “Güç, acıdan doğar!” Acılarımızdan ve tecrübelerimizden aldığımız güçle, sefaletin ve cehaletin bu toprakların kaderi olmadığını yine ve yeniden ispat edecek olan bizleriz. İşte bu yüzden, Gençliğe Hitabeden aldığım talimat ve tüm devrimci ruhumla CHP Muğla İl Başkanlığı’na aday olduğumu büyük bir mutluluk ve gururla sizlerle paylaşmak istiyorum.

“KİMSEDEN İCAZET ALMADAN KARŞINIZDAYIM”

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün evladı olarak hiç kimseden icazet almadan, hiç kimsenin adamı olmadan siz değerli partililerimizin karşısındayım. Tek isteğim ve hedefim 100 yıllık bir çınar olan partimizin Muğla’da daha iyi yerlere gelmesine katkı sunmak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma mücadelesinde milletime hizmet etmektir.

“HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN PARTİMİZİ DAHA DA BÜYÜTECEĞİZ”

Ben ve ekip arkadaşlarım; Katılımcı, demokratik ve güçlü bir Muğla örgütü vizyonuyla yola çıkıyoruz. Büyük CHP Muğla ailesinin her bir ferdini kucaklayıp, hiç kimseyi ötekileştirmeden partimizi daha da büyüteceğiz. Bodrum’dan Seydikemer’e, Kavaklıdere’den Datça’ya kadar Muğla siyasetinin 13 ilçemize eşit yayılmasını sağlayıp hiçbir ilçemizin kendisini değersiz hissetmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu partinin gerçek emekçileri olan İlçe Başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza hak ettikleri değeri gösterecek ve sırtlarındaki ağır yükü hafifleteceğiz. Muğlalı gençlerimizin partimizi yeniden yuvaları olarak görmelerini sağlayıp burayı bir siyaset akademisine çevireceğiz. 35.000 kişilik büyük CHP Muğla ailesi olarak tek yürek olup önümüzdeki yerel seçimlerden gerçek bir zaferle çıkacağız. Küçük olsun benim olsun anlayışına sarılmadan, üyelerimizin aktif bir şekilde siyasete katılmalarını sağlayacağız.

“ÖRGÜTÜMÜZÜN YENİDEN İL BİNAMIZDAN YÖNETİLMESİ İÇİN DESTEK İSTİYORUZ”

Üye ile ön seçim şartının en büyük savunucusunun Muğla örgütü olması için yola çıkıyoruz. ‘Dünyayı harekete geçirecek olan önce kendini harekete geçirsin’ diyen Socrates’in sözünden ilham alarak önce Muğla’yı harekete geçirmek sonra da partimizi iktidara taşımak için yola çıkıyoruz. Kısacası hepinizin gurur duyacağı, tüm Türkiye’ye örnek olacak bir örgüt oluşturmak ve en önemlisi de örgütümüzün yeniden İl binamızdan yönetilmesi için sizlerden destek istiyoruz.”

Gülcan Uslu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95