Zeybekoğlu: “Ben bile maskemi ve kolonyamı bekliyorum”

CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, Yatağan ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette hükümetin pandemi sürecini iyi yönetemediğini belirterek, “Ben bile maskemi ve kolonyamı bekliyorum” dedi.

Zeybekoğlu: “Ben bile maskemi ve kolonyamı bekliyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, il başkanlığının şubat ayındaki kongresinden sonra oluşan pandemi süreci nedeniyle gelemediği Yatağan ilçesine, normalleşme sürecinin başlamasıyla geldi.

Beraberinde İl Kadın Kolları Başkanı Aysun Korkut ile partisinin İlçe Başkanlığını ziyaret eden Zeybekoğlu’nu, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, yönetim kurulu üyeleri, CHP’li belediye meclisi üyeleri ve partililer karşıladı.

Kemiksiz, burada yaptığı konuşmada, Zeybekoğlu ve Korkut’a hoş geldiniz derken, pandemi sürecinde Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Yatağan’da yaklaşık bin 200 gıda ve hijyen paketi, kendilerinin ise yaklaşık 250 gıda paketi dağıttığını söyledi.

Zeybekoğlu ise, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, şubat ayında gerçekleştirdikleri kongreden sonra meydana gelen pandemi sürecinden dolayı gecikmeli bir ziyaret yaptıklarını söyledi.

Türkiye’deki pandemi sürecini insanlık krizi olarak kabul ettiklerinin altını çizen Zeybekoğlu, “Bu konuda asla siyaset yapmıyoruz. Çünkü bunu ancak birlikte başarabileceğimize inanıyoruz. Yaptığımız bütün çalışmaları da bu doğrultuda yaptık. Hükümetin de eksiklikleri tamamlaması için devamlı uyarılarda bulunduk” dedi.

Zeybekoğlu, iktidarın pandemi sürecine kendilerinden farklı bir bakış açısıyla baktığını ileri sürerek, “Türkiye’deki gündemi değiştirmek için CHP’yi darbeyle suçladı. Bizim darbe yapacak bir silahlı kuvvetimiz yok, zaten zabıtalarla bunun olmayacağına inanıyoruz. Aynı zamanda CHP’yi terör örgütüyle ilişkilendirmek istiyorlar. Biz bunu kesinlikle reddediyoruz. Üçüncüsü ise, din konusunu kullanmak istiyorlar. İzmir’deki camilerde çalan şarkıların CHP ile bir alakası yok. Bunların alt tabanı eksiliyor, bu eksilmeyi önlemek için de CHP’yi suçlamaktadırlar. Bu suçlamaları asla kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Pandemi sürecinden sonra ekonomik konuların geldiğini vurgulayan Zeybekoğlu, şöyle konuştu:
“Bu ekonomide, insanların daha rahat edebilmesi için şimdiden gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Çünkü günlük yevmiyeyle çalışan birçok insan yaklaşık 3 aydır hiç iş yapmamış ve para kazanamamıştır. Bunlara yardım yapılmasını istedik ama iktidar maske ve kolonya dahi dağıtamadı. Ben bile maskemi ve kolonyamı bekliyorum. İktidarın bu konudaki eksikliğini belediye başkanlarımız tamamlamıştır. Bundan sonra da tamamlamaya devam edeceklerdir. CHP’nin sosyal yardım yapamayacağını söylemişlerdi ama bunun doğru olmadığını bütün halkımız görmüştür. Biz bu doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68