banner80

Zeynep’i 37 bıçak darbesiyle öldürmüş

Muğla Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan ve ‘Ağırlaştırılmış Müebbet’ istemiyle dava açılan sanık boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun, 25 yaşındaki Zeynep Şenpınar’ı 13’ü öldürücü bölgelere olmak üzere 37 bıçak darbesiyle öldürdüğü ortaya çıktı. Kemaloğlu’nun, olay sırasında evden kaçan genç kızı sokakta yakalayıp bıçaklayarak eve geri getirdiği ve bıçağın kırılması üzerine mutfaktan aldığı başka bir bıçak ile bıçaklamaya devam ettiği öğrenildi. Zanlının, Zeynep’i öldürdükten sonra vücudundaki kan izlerini temizlediği ve yeni kıyafetler giydirdiği de tespit edildi.

Zeynep’i 37 bıçak darbesiyle öldürmüş

Muğla’da boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından dövülerek ve bıçaklanarak öldürülen 25 yaşındaki Zeynep Şenpınar cinayetiyle ilgili iddianame kabul edildi.

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame de tutuklu sanık Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında TCK’nın 82’inci maddesinde yer alan “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek” suçundan ‘Ağırlaştırılmış Müebbet’ istemiyle dava açıldı.

Hazırlanan iddianamede, Muğla Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan ve 8 Ekim'de hakim karşısına çıkacak sanık Kemaloğlu’nun, Şenpınar’ı 13’ü öldürücü bölgelere olmak üzere 37 bıçak darbesiyle öldürdüğü belirtildi.

İddianamede, Kemaloğlu ve Şenpınar arasında son zamanlarda sıkıntılar yaşandığı, şüphelinin Şenpınar’ı geçen Ocak ayında darp etmesi üzerine soruşturma başlatıldığı, 6284 sayılı yasa kapsamında tedbir kararı verildiği, Şenpınar’ın şikayetten vazgeçmesi üzerine dosyanın takipsizlikle sonuçlandığı ve tedbirlerin de kaldırıldığı da yer aldı.

Kemaloğlu’nun, Şenpınar’ı daha sonra birkaç kez daha darp ettiği ancak bu olayların adli makamlara yansımadığı belirtildi.

“SENİ ÖLDÜRMEKTEN KORKUYORUM”

Ayrıca, Şenpınar’ın korktuğu ve bu kapsamda yaşadığı bir şiddet olayı karşısında arkadaşına, Ahmet’in kendisine “Ben seni öldürmekten korkuyorum. Eğer sana şiddet uygulamaya kalkarsam benden uzaklaş” dediğini ama yanından da gitmesine izin vermediğini ağlayarak arkadaşına anlattığı da ortaya çıktı.

SUÇ MAKİNESİ

Şüphelinin daha önce de pek çok yaralama olayına karıştığı, kasten yaralama suçundan pek çok soruşturma ve yargılama dosyası olduğu, bu dosyalardan 3 tanesinde, hakkında dava açıldığı ve ceza aldığı, bu cezalardan ikisi hakkında hüküm açıklanmasının geri bırakılması kararı verildiği, birinin ise para cezası olduğu tespit edildi.

112’Yİ ARADIĞINDA ZEYNEP HAYATTAYMIŞ

Olay günü Kemaloğlu’nun kullandığı telefonundan ile saat 06.59’da 112’yi arayarak “ölü var” dediği ve ambulans istediği, saat 07.00’ye kadar Kemaloğlu ve 112 görevlileri arasında 3 görüşme daha yapıldığı tespit edildi.

Bu görüşmeler sırasında Kemaloğlu konuşurken, ara ara arkadan inleme şeklinde bir bayan sesinin gelmesi sebebiyle Zeynep Şenpınar’ın bu aramalar sırasında halen hayatta olduğu öngörüldü.

112 ekibinin olay yerine 07.04’de geldiği ancak kapının kapalı olması ve açılmaması üzerine polis talep edildiği ve 5-10 dakika içinde ekiplerin olay yerine gelerek kapıyı çaldıkları halde kapının açılmadığı ifade edildi.

Aynı anda içeriden bir erkek sesinin geldiği ve kapının kilitlendiği, ekiplerin bina sahibinden anahtar temin ettiği ancak kapıyı açamadıkları belirtildi.

GÖĞSÜNDEN ÇIKARDIĞI BIÇAKLA SAĞLIK EKİPLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜMÜŞ

Bununun üzerine evin camını kırarak içeriye girdikleri, 112 görevlilerini içeriye aldıkları, yatakta yüzüstü yatan bir bayan ve sırtüstü yatan bir erkek şahıs gördükleri, şüphelinin göğsünde bıçak saplı olduğu, Kemaloğlu’nun sağlık görevlilerini görünce bıçağı göğsünden çıkararak üzerlerine yürüdüğü kaydedildi.

SAĞLIK EKİPLERİ 29 DAKİKA SONRA MÜDAHALE EDEBİLMİŞ

112 görevlileri dışarı kaçarken, şüphelinin ayağa kalkarak giriş kapısına yöneldiği, “Gelmeyin, gelmeyin” şeklinde bağırarak evin dış kapısını kapatmaya çalıştığı, dışarı çıkan bir polis memurunun kapıya ayağını koyup kapanmasını engellediği öğrenildi.

Kemaloğlu’nun yaralı olması sebebiyle bir süre sonra yere düştüğü, müdahale eden polislere, “Ben vurdum. Bırakın ben de öleyim. Yaşamaya hakkım yok” dediği, şüphelinin kapıyı açmaması ve engelleyici davranışlarda bulunması nedeniyle 112 görevlilerinin Zeynep Şenpınar’a 07.29’da müdahale edebildikleri ve yaptıkları kontrollerde öldüğünü tespit etikleri belirtildi.

KAN İZLERİNİ TEMİZLEYİP, KIYAFETLERİNİ DEĞİŞTİRMİŞ

Zeynep Şenpınar’ın kollarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler olmasına rağmen vücudunun temiz olduğu, evde yapılan incelemeler sırasında, Şenpınar’ın bıçaklama sırasında giymiş olduğu üzerinde kan lekesi ve bıçak izi bulunan kıyafetlerin olay sonrası değiştirildiği, vücudunun temizlenerek yeni kıyafetler giydirildiği ve ayrıca kanlı yatak çarşafının da değiştirildiği tespit edildi.

İNTİHARA KALKIŞMIŞ

Apartmana 50 metre yakındaki bir parkta kan izleri bulunması üzerine yapılan incelemede, bir apartmanın güvenlik kamerası görüntülerinde Şenpınar’ın olay sırasında evden kaçtığı, şüphelinin peşinden giderek, yakalayıp bıçaklayarak eve geri getirdiği belirlendi.

Kemaloğlu’nun, Şenpınar’ı bıçakladıktan sonra kendisini de çeşitli yerlerinden bıçaklayarak intihara teşebbüs ettiği de ifade edildi.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMÜŞ

Zanlı Kemaloğlu’nun ifadesinde, Şenpınar ile 1 yıldır duygusal arkadaşlık yaşadıklarını, son zamanlarda kendisinin psikolojisinin bozuk olduğunu, hem Zeynep hem de çevresi hakkında şüphecilik halinin olduğunu, doktora başvurduğunu ve ilaç kullandığını söylediği öğrenildi.

Zanlının, Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2013-2020 yılları arasında tedavi gördüğü, 2018’de psikiyatri bölümünde uyum bozuklukları teşhisi ile 3 hafta tedavi gördüğü, geçen Nisan ayında da yine psikiyatri bölümünde muayene olduğu ve kendisine uyum bozuklukları ve anksiyete tanısı konulduğu öğrenildi.

“HATIRLAMIYORUM”

Kemaloğlu’nun ifadesinde, olay gecesi Zeynep’in aniden temizlik yapmaya başladığını, bu hareketi nedeniyle eve birinin geleceğini düşündüğünü, havanın fırtınalı olduğunu ve dışarıdan sesler geldiğini anlattığı, Zeynep’in dış kapının yanındaki damacanaya gidip birkaç kez su alması nedeniyle korktuğunu, elinde bir bıçak olduğunu hatırladığını, bundan sonraki kısmını hiç hatırlamadığı söylediği öğrenildi. Kemaloğlu’nun, daha sonra ambulansın geldiğini hatırladığını fakat sonrasını hatırlamadığını beyan ettiği ifade edildi.

37 KEZ BIÇAKLAMIŞ

Otopsi sonucunda ise Zeynep Şenpınar’ın vücudunda 37 adet bıçak darbesi bulunduğu, 13 tanesinin öldürücü nitelikte olduğu, ayrıca zanlının olay sırasında Zeynep’i darp ettiği de belirtildi.            

OLAY

Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'nde Zeynep Şenocak ile erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Selim Ahmet Kemaloğlu arasında 24 Mayıs'ta yaşanan tartışmada, bıçakla yaralanan genç kız hayatını kaybetmişti. Vücudunda kesici alet yarası olan Kemaloğlu ise hastanede tedavi altına alınmıştı. Bir süre tedavi altında kaldıktan sonra adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanmıştı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68