Zeytinyağı sabunu kursiyerlerine sertifikaları verildi

Yatağan Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle iki gün süren zeytinyağından sabun üretimi eğitiminin tamamlanmasıyla sertifika töreni gerçekleştirildi.

Zeytinyağı sabunu kursiyerlerine sertifikaları verildi

Yatağan Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün organizasyonuyla, ilçe halkının zeytinlerinden elde ettikleri zeytinyağının değerlendirilmesi, üretime katkı sağlanması, evde ihtiyaç duymakta oldukları doğal temizlik ürününü kendilerinin üretmesi ve ticaretin geliştirilmesiyle ilgili bilinç kazandırılması için evde sabun yapımının teorik ve uygulamalı 2 günlük eğitim verildi.

23 kişinin katıldığı eğitimin ilk günün de kursiyerlere teorik eğitim ve soğuk döküm sabun yapımı uygulamalı olarak gösterildi. İkinci gün eğitiminde sıcak döküm uygulamalı sabun yapımı gösterildi.

Eğitimin tamamlanmasıyla, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ayşe Didem Biber’in katılımı ile kursiyerlere Evde Sabun Yapımı Kursu Katılım Belgesi verildi.

Toksöz, burada yaptığı konuşmada, belediye olarak Yatağan Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün her türlü etkinliğinde ve faaliyetinde destekçisi olduklarını belirterek, işbirliğiyle yapılan çalışmaların süreceğini söyledi. Evde zeytinyağı sabunu yapımının Yatağan için önemine vurgu yapan Toksöz, kursiyerleri kutladı.

Biber ise, kursiyerleri kutlayarak, desteklerinden dolayı Yatağan Belediye Başkanı Toksöz’e teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68