Ziraat odalarının sorun ve talepleri dinlendi

Muğla’daki ziraat odalarının İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Yatağan Ziraat Odası’nın ev sahipliğinde Yatağan ilçesinde düzenlendi.

Ziraat odalarının sorun ve talepleri dinlendi

Yatağan Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen Muğla Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi ve Bölge Sorumlusu Mustafa Hepokur ile Muğla’daki ziraat odalarının başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Düzenlenen toplantıda oda temsilcilerinin Hepokur’a ilettiği sorunlar ve talepler rapor haline getirilerek ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne sunulacak.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi ve Bölge Sorumlusu Mustafa Hepokur, toplantıda yaptığı konuşmada, “Çiftçilerimizin ve bölgelerimizden iletilen sorunların tamamı genel başkanımızın danışmanları tarafından bir sıraya konularak sorunların muhatapları olan bakanlıklar veya Başbakanlığa, ana muhalefet ve diğer muhalefet partilerine aktarılıyor. Bize bölgelerden gelen sorunlara çoğu zaman çözümünü kendimiz buluyoruz. Çözümünde sıkıntı yaşanan konular ilgili bakanlıklara iletilerek yasalarda, kanunlarda ilgili değişikliklerin yapılması yönünde görüşlerimizi aktarıyoruz. Bu toplantımızdan da Muğla’daki odalarımızın değerli başkanlarımızın sıkıntılarını, önerilerini alarak bunları bir dosya halinde yönetim kurulumuza sunacağız” diye konuştu.

Toplantıya ev sahipliği yapan Yatağan Ziraat Odası’nın başkanı Şenyüz Buğday ise, toplantının Yatağan’da yapılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Üç ayda bir toplanarak odalar olarak yaptıklarımızı, yapacak olduklarımızı ve yapamadıklarımızı bir karara bağlayarak Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne gönderiyoruz. Genel merkezimiz de odalarımızın sorunlarını çözüm arayışı içine giriyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95