Ziraat Odası Murat Kekilli’yi Getiriyor

Yatağan Ziraat Odası 14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikler çerçevesinde ünlü sanatçı Murat Kekilli’yi Yatağan’a getirecek. 14 Mayıs Salı akşamı saat 21:00’de Anfi Tiyatro’da yapılacak olan konsere bütün Yatağan halkı davetli.

Ziraat Odası Murat Kekilli’yi Getiriyor
 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını belirten Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, ünlü sanatçı Murat Kekilli’nin Yatağan konseri hazırlığında olduğunun müjdesini verdi.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü en iyi şekilde kutlamak istediklerini belirten Şenyüz Buğday; “Yatağan tarımdan binlerce kişinin geçimini sağladığı bir ilçe. Pek çok çiftçimiz çok zor şartlar altında bu mesleği yürütüyor. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü de çiftçi sorunlarının ele alındığı bir gün olarak önem arz ediyor. Yatağan Ziraat Odası adına Dünya Çiftçiler Günü’nü her yıl çeşitli etkinliklerle kutluyoruz ancak bu yıl Dünya Çiftçiler Günü’ne bütün Yatağan’ı ortak etmek istedik. Bu nedenle Yatağan davetimizi kabul eden ünlü sanatçı Murat Kekilli’yi ilçe halkıyla buluşturmaya hazırlanıyoruz. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde saat 21:00’de Anfi Tiyatro’da yapılacak olan konsere bütün halkımız davetli” dedi.

Dünya Çiftçiler Günü

14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş tarihinde kutlanan Dünya Çiftçiler Günü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği de bu kuruluşun üyesi olduğu için Türkiye’de de bütün dünya ile eş zamanda kutlanıyor.

Genel olarak Dünya Çiftçiler Günü için organize edilen etkinlikler kapsamında  radyo ve televizyonlarda çiftçi sorunları dile getirilirken, yerel bazda düzenlenen çeşitli etkinliklerle de çiftçi sorunları gündeme getirilerek yarışmalar ve benzeri sosyal etkinlikler düzenleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Akar
Hüseyin Akar - 6 yıl Önce

sizin bu yaptığınız, hazırlamış olduğunuz güzel sofrayı götürüp pis kokular yayan çöpün yanına koymak gibi bir şey. ziraatçılar gününde murat kekillinin ne işi var. bari sibel kekilliyi de getirin işe yarasın.

SIRADAKİ HABER