KAYIP SİCİL

 Soner Yalçın’ın yeni çıkan kitabını okudum. Tayyip’in sicilinin bozuk olduğunu biliyorduk. Soner Yalçın, sicili bozuk başbakanı tekrar kamuoyu önüne çıkartmakla kayıp olan dosyasının önemini vurgulamış. 400 sayfayı hızlı bir şekilde 2 günde okuyup bitirdim. Sürükleyici bir dille yazılmış. Bugüne kadar sicili bozuk, hep zayıflarla dolu olan bir başbakan yeryüzüne gelmiş midir diye düşünenler olsa da maalesef ülkemizde mevcut. Yalanla, dolanla, pervasızca güzelim ülkeyi 12 yıldır yönetiyor.
12 Eylül darbesinde solcular ve Ulusalcılar susturuldu. Meydan bilinçli olarak İslamcılara bırakıldı. Her konuda kollanarak “ılımlı İslam’ın” önü açıldı. ABD’nin planı uygulamaya konuldu. Emperyalizmin ayak oyunlarına alet olan saf İslamcılar bu oyunu nedense göremediler. Gören Milli İslamcılar saf dışı bırakıldılar. Bireysel özgürlükler yalanı altında “ılımlı İslam’’ın toplumu dincileştirmesinin önemi yoktu; yeter ki özelleştirmeci ve serbest piyasacı olsunlardı. Dış politikada tamamen ABD yörüngesinde hareket etmeleri lazımdı. Emperyalizmin ‘’e’’si ağıza alınmamalıydı. Düşman ortaktı: Laik ve sosyal ulus devlet!
ABD kimseyi “yoktan var” etmiyor. Abdullah Gülü ve tayibi ortaya çıkaranlar emperyalistlerdir. ABD sadece gelen’in, büyüyen’in arkasına geçiyor, destekliyor. Erdoğan’ı ABD ‘’yoluna’’ soktu. Bu yolun açılması için her türlü desteği verdi. Sonunda başbakan yapıldı. En büyük katkıyı da Baykal Efendi yaptı. Sosyal demokratların affedemeyeceği hatayı yaptı. Daha sonra kendisine yapılan kaset komplosunun baş aktörünü arayadursun, iş işten geçti.
Deliğe süpürülmeden şimdilik yoluna devam ettiriliyor. Süpürme ve düğmeye basılacak zamanı da onlar biliyor. Yolsuzluk, vurgun, talan, yalan tam gaz devam ediyor. Boynunda İsrail devletinin taktığı ‘’üstün cesaret ‘’madalyasını nedense çıkarmıyor. Yahudi olmayan, ilk Müslüman birine verilen madalyasıyla Çankaya köşküne bir de aday oldu. Hele şu günlerde Filistinli Müslümanların Gazze’de can verdiği düşündüğünüzde tayibin madalyası kendisine yakışıp yakışmadığını bir düşünün derim. Akebeliler en çok sizler düşünün…
En güzelini halk söylemiş:
‘Ata bindim ovada
Yağ erittim tavada
Balık baştan kokarmış
Geç öğrendim dünyada’
Ilımlı İslam dayatmasına yeni CHP’liler de kabullendi. Ekmel efendi aday yapıldı. Yalancı pehlivanlar mindere çıkarıldı. Tayyip’e çalışıyorlar. İki İslamcı, bir Kürt milliyetçisi aday bilinçli olarak sahaya sürüldü. Amaç, Ulusalcılardan birinin aday olursa kazanamaz intibasını uyandırmak. Ters tepecek bu duruma maalesef sosyal demokrat ve ulusalcı arkadaşlar görmemezlikten geliyorlar. Aslında hiç birinin içine sinmiyor. Ekmel’i allıyorlar, pulluyorlar olmuyor. Makyaj tutmuyor. Adam ümmetçi. Milliyetçi değil. Sinan Meydan, Halk TV’de kitabından örnekler vererek halifeyi ve halifeliği öven satırları anlatırken sözleri kesildi. Teknik arıza bahanesiyle yayını kestiler. İleride haklı olduğumuz ortaya çıkacak. Bizler sandık başına gideceğiz. Boykot etmeyeceğiz. Oyumuz, üç adaya değil, boş zarfa ATAMIZIN resmini koyacağız. Ulusalcıların tavrı bu olacaktır. Ilımlı İslamcıların oyununa gelmeyeceğiz. Soner Yalçın’ın Kayıp Sicil adlı kitabını alın okuyun. Tayibin bilinmeyen birçok bozuk sicilini öğrenin. Bu sıcaklarda tepenizi attırsa da okuyun derim… İyi okumalar…
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
bediz kutat
bediz kutat - 7 yıl Önce

çok doğru yazmış ama anlayana !!!!!!!!!!!!

banner68