KİRPİNİN DANSI

 Yazarlıkta, “Her yazar biraz da kendini yazar” diye bir söylem vardır.  Aslında bunu “Her yazar, yazmaya kendini yazarak başlar” diye söylemek daha doğrudur. Hamdi Topçuoğlu Abimiz, yeni kitabı  “Kirpinin Dansı” adlı eserinde kendini böyle tarif ediyor. Kirpinin Dansı, daha önceleri gazetemiz Demeç‘te çıkan köşe yazılarından derlenen Bodrumu ve bölgemizi anlatan yazıların anlatımıdır. Tekrar okuyunca büyük keyif aldım. Sizlerde mutlaka alın okuyun.
Hamdi Abi, İlçemizin gururudur. Aydınlık yüzüdür. Bu toplumun ‘’Don Kişotu’’dur. Karanlığa savaş açmış yürekli cengâveridir. Kent Konseyi Başkanlığı görevinin yanı sıra birçok derneğin üyesidir. Zamanı kıt olsa da yazılarını, kitaplarını, şiirlerini ve bestelerini birbiri ardına üretir. Onu her daim takdir eder, kardeşi olmaktan mutluluk duyarım. Bodrum 4. Türk Filmleri Haftası dün başladı. Sanatçılar ve sinema emekçileri buradalar. İlgiyle izliyoruz. Sinema gişelerinde Hamdi Topçu’nun kitapları satışa sunuldu. Gişe satış fikri güzel. Umarım, iyi olur. Bol kazançlar dileyelim. Kazançtan öte eserlerinin okunması bizleri daha çok memnun eder.
Türk-Yunan Dostluk Şarkıları Konseri geçtiğimiz 14 Eylül akşamı Eskihisar köyümüzde yapıldı. Konser öncesi etkinlikte emeği geçecek herkesi, dernekleri, kurum ve kuruluşları kutlamıştım. Ayrı gayrı olmaması içinde uyarıda bulunmuştum. Ama ne yazık ki, kerameti kendinden menkul sananlar Eskihisar halkını, Muhtarını, Kültür Dayanışma Derneğini ve en çok emeği geçen Hamdi Topçuoğlu’nu bir teşekkürü çok gördüler. Ayıptan öte kıskançlığın ve siyasi hırsın, ihtirasın altında kendileri ezildiler. Geceyi damga vuran yine Hamdi Abiydi. Eserleri bir bir icra edilince cüce adam büyüdükçe büyüdü. Alkışlar ve övgü onundu. O gece antik tiyatro 2000 yıl sonra coşkunun ve sanatın doyumsuz güzelliğini yaşadı. Hamdi Abimizle bir kez daha gurur duyduk. Şarkılarını seslendiren talebesi Meltem Başından kardeşimizi çılgınca alkışladık. Çok güzel duygulu sesi var. Gelecekte iyi bir yere gelir. Bravo demek lazım… Mikrofon olmadan söylense daha iyi olurdu diye de düşündüm. Çünkü önceki konserin ses uyumunu ve kulağa hoş gelmesini unutmadım.
Hamdi Abi, meyve veren ağaçtır. Kirpilerin elma ağacında dans etmelerini betimleyen yazarlar misali hep hayatla dans etmiştir. Başarıları bizler için örnek olup ders almayı da bilmeliyiz. Meyve veren ağacı taşlamayalım. Teşekkürü fazlasıyla hak eden kültür adamını destekliyoruz. Abi gönlümüz hep seninle. Mutluluğun, eserlerinle daim olsun. Nice nice kitaplara diyelim…
 
YORUM EKLE

banner68