17. Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenecek Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, 26 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

17. Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor
 Yatağan Belediyesi 17. Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali’nin 26 Haziran Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

Yatağan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 26 Haziran Pazartesi günü Hacıbayramlar Mahallesi’ndeki konserle başlayacak festivalin, 30 Haziran Cuma günü ilçe merkezindeki amfi tiyatroda düzenlenecek konserle sona ereceği belirtildi.

5 gün boyunca sürecek festivalin birinci günü, Hacıbayramlar Mahallesi’nde konser düzenlenecek. Konserde, TRT Halk Müziği sanatçıları Mustafa Özcan ve Selcan Kökçen Şahin sahne alacak. Konser, saat 20.30’de başlayacak.

Festivalin ikinci gününde, gençlik orkestrası tarafından konser düzenlenecek. Konserin başlangıç saat ise 20.30 olarak açıklandı. Festivalin üçüncü gününde, Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği bale ve halk oyunları gösterisi sunulacak.

Dördüncü günde ise pop müzik sanatçısı Gülşen Karatoprak tarafından amfi tiyatroda konseri verilecek. Konser, saat 20.30’da başlayacak.

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenecek Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, 30 Haziran Cuma günü saat 20.30’da amfi tiyatrodaki Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konseriyle sona erecek.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, belediye olarak sosyal etkinliklere verdikleri öneme vurgu yaparak, belediye olarak 17 yıldır Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali’ni düzenlediklerini söyledi.

Vatandaşların sosyalleşmesi ve eğlenceli anlar yaşayarak stresten uzaklaşması için festivallerin önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Işık, “5 gün boyunca sürecek festivalimize herkesi davet ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96