17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali başladı

17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle başladı.

17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali başladı
Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, el emeği açılış sergisiyle başladı.

Yatağan Kaymakamlığı’nın desteğiyle Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, belediye başkanlığı tarafından ev kadınlarına yönelik açılan dikiş nakış kurslarında yapılan çalışmaların Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenmesiyle başladı.

Festivalin açılış etkinliğine, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışa katılanlardan oluşan kortej, ellerinde bayraklarla müzik eşliğinde Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’ndaki ahşap boyama kursu sergisine geldi.

Serginin ardından kortej amfi tiyatroya hareket ederken, burada Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD) halk oyunları ekipleri tarafından çeşitli yörelere ait oyunlar sergilendi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, üç boyunca sürecek olan festivalin gençlik konseri ve halk oyunları gösterileriyle sona ereceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95