Akbulut’un TSM konserine büyük ilgi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, gazetecilerin de mesleklerinin yanında özel hayatları olduğuna dikkati çekmek amacıyla Menteşe ilçesinde Mabolla Kafe’de Türk Sanat Müziği konseri verdi.

Akbulut’un TSM konserine büyük ilgi

Organizasyonda, gazetecilik mesleği yanında Türk Sanat Müziği’ne olan tutkusu ve kendine has yorumuyla özel organizasyonlarda zaman zaman sahne alan Akbulut, Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden oluşan repertuarını seslendirdi.

Solo konserde Akbulut’a, Tamer Günüç şefliğinde, kemanda Ramazan Günüç, Udta Adnan Can Uslu ve ritimli sazda Engin Günüç eşlik etti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün de katıldığı konserin açılış konuşmasını yapan Gazeteci Nejat Altınsoy, konserle bir farkındalık yaratmak istediklerini söyledi.

Toplumsal işlevlerinin yanında gazetecilerin de özel yaşamları, hobileri ve yetenekleri olduğuna dikkati çeken Altınsoy, “Gazetecileri genellikle alanlarda haberin içinde görürsünüz. Ancak bu insanların da özel hayatı olduğu pek bilinmez. Bir yanda mesleğini sürdüren gazeteciler arasında çok farklı yeteneklere sahip arkadaşlarımız var. Basın toplantılarında çeşitli angajmanlar olur. Gecenin ilerleyen saatlerinde de Süleyman Akbulut saz heyetlerine eşlik eder. Sevgili başkan, Türk Sanat Müziği icrası konusunda özel bir yeteneğe ve güçlü bir sese sahip. Bu konserle bir farkındalık yaratalım istedik.” dedi.

Cemiyet Başkanı Akbulut ise konser etkinliğinin sürekli gündemde olan bir konu olduğunu ancak yoğun çalışma temposu nedeniyle bir türlü hayata geçirilemediğini kaydetti.

Akbulut, farkındalık oluşturmak adına düzenledikleri konsere katılanlara teşekkür etti.

Konsere Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve eşi Sevilay Gümüş’ün yanı sıra başkan yardımcıları Levent Ünver ve Leyla Ersöz ile Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz, Ege Gazeteciler Federasyonu ve Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan, gazeteciler, bürokratlar, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90