Develer, Yatağan sokaklarında gezdirildi

Yatağan ilçesinde pazar günü yapılacak deve güreşleri öncesinde, güreşecek develer Yatağan sokaklarında dolaştırıldı.

Develer, Yatağan sokaklarında gezdirildi

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenecek “Geleneksel Deve Güreşi Festivali” öncesinde, 4 deve Yatağan sokaklarından gezdirildi.

Yatağan Belediye Başkan Vekili İsmail Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, belediye meclisi üyeleri ve güreş tertip komitesi üyeleri ile havut giydirilip süslenen develerle kortej geçişi yapıldı.

Davul ve zurna eşliğinde Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinden geçen develeri gören vatandaşlar, cep telefonlarıyla fotoğraf ve görüntü çekti.

Yatağan Belediye Başkan Vekili İsmail Kaya, bu yıl 20’ncisi düzenlenecek güreşlerin, Türkiye’nin önde gelen etkinliklerinden biri olduğunu söyledi.

Deve güreşlerinin, Yörük kültürünün önemli bir parçası olduğunu altını çizen Kaya, “19 Ocak Pazar günü Orman Kavşak Sahası’nda düzenleyeceğimiz Deve Güreşi Festivali’ne tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Ücretsiz düzenlenecek güreşlere, Türkiye’nin önde gelen 180 güreşçi deve katılacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96