Fosforoğlu hem güldürdü hem düşündürdü

Tiyatro ve sinema oyuncusu Enis Fosforoğlu, Yatağan Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında “İyi Misin?” adlı tek kişilik oyununu Yatağanlılar için sahneledi.

Fosforoğlu hem güldürdü hem düşündürdü
Yatağan Belediyesi, tiyatro ve sinema oyuncusu Enis Fosforoğlu’nun yeni oyunu “İyi Misin” ile Yatağanlıları buluşturdu.

Amfi tiyatroda Yatağanlı seyircilerle bir araya gelen Fosforoğlu, seyircinin karşısına tek kişilik laflama olarak nitelediği yeni oyunu “İyi Misin?” ile çıktı.

Ünlü sanatçı izleyicileri bir yandan güldürürken bir yandan düşündürdü. Oyununda Türkiye’de yaşanan yozlaşmalara dikkat çeken Fosforoğlu, Türkçe’nin yeni nesil tarafından doğru kullanılmadığından yakındı. Fosforoğlu, Atatürk’ün müfredattan kaldırılması tartışmalarını ince nüktelerle eleştirirken bir öğretmeni ile karşılaşmasını ve onun kendisine, “Atatürk’e bu nankörlüğü edenler bana neler yapmaz?” dediğini anlattı.

İki perde halinde gerçekleşen ve iki saate yakın süren oyunda geçmişin izlerinden geleceğe dair ümitlere kadar birçok anıyı izleyicileriyle paylaşan Fosforoğlu, amfi tiyatroya gelen sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı.

Oyunun finalinde Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından kendisine takdim edilen çiçeği alarak seyirciyi selamlayan Fosforoğlu, “Yatağan’da bu güzel seyirci kitlesiyle buluşmaktan çok mutluyum. Kültür ve sanata verdiği önem için Yatağan Belediyesi’ni kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56