18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Halk Eğitim Merkezi’nden yıl son sergisi

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin yıl boyunca hazırladıkları çalışmalar, düzenlenen sergiyle konukların beğenisine sunuldu.

27 Mayıs 2017 Cumartesi 15:15
Bu haber 2012 kez okundu
Halk Eğitim Merkezi’nden yıl son sergisi

 Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Serginin açılış törenine, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte, kursiyerler adına konuşan Tuğba Eşyar, “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, açtığı kurslar ve sosyal faaliyetleriyle bizlere çok şey kazandırmaktadır. Burada hem meslek öğreniyor, hem aile bütçemize katkı yapıyor, hem de dostluklar ediniyoruz. Bu hizmetlerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Örgün ve Yaygın eğitimde çok başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bülent Koçar, “Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak çok çeşitli kurslar açarak önemli görev üstleniyoruz. Vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel gelişimini sağlamak, onlara bilgi ve beceri kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca İşkur işbirliğiyle kurslarımızla aile bütçelerine katkı yapmalarını sağlıyor, diğer kurumlarla iş birliği içinde açtığımız kurslarla meslek edindirme ve belge almalarını sağlıyoruz. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda kurslarımıza 2 bini kadın olmak üzere 3 binin üzerinde vatandaş katıldı” diye konuştu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise, “Bu çalışmalara katılan herkesi yürekten kutluyorum. Eğitim beşikte başlar, mezarda biter. Dinimiz de ‘ilim Çin’de de olsa arayın’ der. Bizler böyle bir milletin çocuklarıyız. Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar çok önemli. Özellikle 2 bin kadının bu kurslara iştirak etmesi çok önemli” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan gösteriler ve belge töreni sonrasında, serginin açılış kurdelesi kesildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV